Nowości 2016
10.12.2016
Wspaniałe informacje dotarły do nas z Holandii! 10 miesięczny Karan rozpoczął swoją wystawową przygodę!.

12.11.2016
To był bardzo dobry weekend. Zabawny i w dobrym towarzystwie.
Sobotę spędziliśmy na wystawie w Kielcach.


HERN Theogonia Black- got 1/exc, CAC
HEBAN Theogonia Black- 2/exc
i moja świecąca gwiazda:
Stannamore CONTESSA LISA ALICIA - wygrała wszystko co mogła- 1/exc, CAC, CACIB and BOB!


31.10.2016
Nasze M&M's - Marcello & Matheo Theogonia Black. Za kilka dni pojadą do nowych domów w Szwecji i Turcji!!


29.10.2016
Cóż to był za dzień! Nie jeździmy zbyt często na wystawy, jednak staramy się od czasu do czasu wybrać na te ważniejsze. A akurat poznańskie wystawy międzynarodowe- do takich należą. W tym roku, wybraliśmy się tylko na jedną z tych wystaw- tą, która przyznawała kwalifikację na brytyjską wystawę Crufts.

Niestety, od dłuższego czasu obserwujemy coraz mniej liczne stawki wyżłów niemieckich krótkowłosych. Także w Poznaniu, w klasach pozgłaszane były maksymalnie po 2 psy a niektóre z klas nie były nawet obstawione. Nie jest to najlepsze dla rasy, gdy nie można psów porównać w większej stawce. Jeszcze niedawno stawki były zdecydowanie większe, a psy bardziej wyrównane. Co do naszej drugiej rasy-wcale nie jest lepiej.Chociaż to niezwykle wartościowa rasa- nadal jest w Polsce bardzo egzotyczna. Ilość spinone w Polsce wciąż nie przekracza 10.

Na wystawę zgłosiliśmy Heerę- wyżlicę,oraz Ellis- po więcej niż roku przerwy od występów na ringu. Obie suki uzyskały doskonałe wyniki i obie prezentowały się na ringu. Heera zachwyca spokojem i opanowaniem na ringu- Ellis zaś eleganckim ruchem. Przyznam szczerze, że pochwały sędziego odnośnie obu suczek sprawiły mi ogromną przyjemność.

Zarówno Heera jak i Ellis oceniane były przez sędziego Tadeusza Chwalnego.

Wyniki:

HEERA Theogonia Black: doskonała 1, CWC,CACIB, BOB, Crufts qualification Stannamore CONTESSA LISA ALICIA- doskonała, 1, CWC, CACIB, BOB, Crufts qualification

Zapraszam do obejrzenia zdjeć i filmów z wystawy:
HEERA:

ELLIS:18.10.2016
Ten świat jest strasznie okrutny.
Po raz trzeci w tym roku musiałam się pożegnać.
Czamcia, matka rodu dzis odeszła. Mam nadzieje, że Aghra czeka na nia z szyszką w pysku...


CZAMA z Czarnego Dworu
(14.04.2004-18.10.2016)

17.10.2016
Wspaniałe wiadomości dotarły do nas z Niemiec, z hodowli "dalla Valle del Reno", gdzie zamieszkała w ubiegłym roku JOYA Theogonia Black.

W miniony weekend odbyły się w Dortmundzie dwie wystawy, z których jedna przyznawała tytuł Zwycięstwo Klubu, druga zaś Zwycięstwo Niemiec. 14 miesięczna Joya brała udział w obu wystawach i z obu przywiozła piękne wyniki- Została Młodzieżowym Zwycięzcą Klubu oraz Młodzieżowym Zwycięzcą Niemiec!

Gratulujemy!!
09.10.2016
Mira z naszymi dzieciakami - Lux (4 miesiące) i M&M's (spinoni, 3 miesiące).
Mira gdy widzi, że jest nagrywana zawsze milczy i nieśmiało patrzy.


08.10.2016
LUX Theogonia Black w wieku 4 miesięcy.
(Estera Theogonia Black & Bosse v.Grossen Ritt)
05.10.2016
W miniony weekend odbył się jeden z dwóch najważniejszych (pod względem użytkowości wyżłów) konkursów w Czechach, a jednocześnie jeden z najtrudniejszych w Europie.

Memoriał Karla Podhajskiego , bo to o nim właśnie mowa jest nierozerwalnie związany z podstawami czeskiej kynologii łowieckiej. Ponadto, przez naszych sąsiadów południowych, uważany jest za wzorcowy przykład poszanowania dla przyrody i łowiectwa a szczególnie dla szkolenia psa myśliwskiego, w szkolenie trzeba włożyć wiele pracy. Memoriał ma niezwykle długą tradycję w Czechach- organizowany jest bowiem od 1932 roku. Do 1942 roku konkurs odbywał się co 2 lata, z przerwą w 1944, gdy w Europie trwały działania wojenne. Jednak już od 1946 roku konkurs odbywa się nieprzerwanie i corocznie.

Kim jednak był Karel Podhajsky?
Jego życiorys jest bogaty ukazujący wiele z pasji jakie miał. Poza oczywistym łowiectwem i kynologią łowiecką interesował się ornitologią, entomologią i ogólną biologią zwierząt. Był zaangażowany w tworzenie Czechosłowackiego Związku Łowieckiego a następnie tworzenie terminologii łowieckiej. Miał bogatą kolekcję poroży z widocznymi wadami rozwojowymi, które testamentem przekazał Akademii Leśnictwa w Brnie. Był zapalonym rowerzystą i narciarzem. I oczywiście- był niezrównanym autorytetem w ocenie psów zarówno w eksterierze jak i pracy. To właśnie Karel Podhajsky mówił o tym, iż doskonały wyżeł wszechstronny potrzebuje nie tylko doskonałej pasji i łatwości szkolenia ale także prawidłowej budowy ciała i ruchu. I to właśnie na jego cześć, dwa lata po śmierci tj w 1930 - zorganizowano pierwszy memoriał.

Przepisy ogólne Memoriału oparte są na regulaminie konkursu wszechstronnego, opartego na pracy w psa w polu, lesie i w wodzie. W konkursie bierze udział jedynie 20 psów- wśród których połowę miejsc otrzymują psy czeskie, które uzyskały kwalifikację na Memoriale Richarda Knolla. Pozostałe 10 miejsc jest przeznaczonych dla psów z innych krajów, jednak bardzo rzadko się zdarza, by na konkurs było zgłoszonych aż tyle zagranicznych psów. Najczęściej jest więc tak, że pozostałe wolne miejsca obstawione są także przez psy czeskie. Zwycięstwo w Memoriale jest niezaprzeczalnie ogromnym wyróżnieniem- ciekawostką jest np fakt, że przewodnikiem, który kilkukrotnie sięgnął po tytuł Zwyciezcy Memoriału był sam Richard Knoll. Udała mu się ta sztuka aż pięciokrotnie- 4x z wyżłami niemieckimi z własnej hodowli Tisnov i raz z pointerem. Niemniej jednak, każdy pies pies i jego mener biorący udział w konkursie i uzyskujący dyplom zasługuje na najwyższe uznanie.
Polskie psy także startują i osiągają doskonale wyniki.

W tym roku pierwszy raz startował pies z naszej hodowli- DIABLO Theogonia Black, prowadzony przez właściciela Roberta Skrzeszewskiego. Wśród zgłoszonych psów tylko 5 pochodziło spoza Czech, a Diablo był jedynym psem z Polski.

Ciężka praca psa i Roberta została nagrodzona a Diablo uzyskał świetny wynik 441 punktów i 9/20 miejsce. GRATULUJEMY!!
06.09.2016
Ostatni będą pierwszymi:
Ostatni chłopiec z naszego miotu L po rodzicach: ESTERA Theogonia Black & BOSSE vom Grossen Ritt wciąż czeka na nowy dom - piękny i spokojny charakter oraz wielka pasja połączona z odwagą i delikatną duszą. Wspaniały rodowód i bardzo obiecująca budowa ciała.
LUCIVAR jest mądry, kreatywny, oryginalny i niezależny. Ten wspaniały szczeniak ma już 3 miesiące!
Zgryz mleczny/nożycowy.
Oba jądra w mosznie.
04.09.2016
Bardzo, bardzo leniwy dzień :)

01.09.2016
M&M's czyli Marcello i Matheo w wieku 6 tygodni.
M: Ilaria dalla Valle del Reno
O: Xantos Ross Cynopolis

MARCELLO Theogonia Black - zarezerwowany

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

MATHEO Theogonia Black - zarezerwowany

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

26.08.2016
Europejska Wystawa Psów Rasowych w Brukseli- i wspaniały wynik psa z naszej hodowli- HAGENA Theogonia Black! Prezentowany w klasie użytkowej, jak na polującego wyżła przystało- Hagen uzyskał ocenę doskonałą oraz lokatę I !! Brawo!!
24.08.2016
Kończące się właśnie wakacje nie zostaną na pewno w naszej pamięci jako pomyślne, a jedno wydarzenie będzie miało już długo na nas wpływ. Odeszła jedna z najważniejszych osób, która wspierała mnie od początku w hodowli – i nieznośny brak tej osoby wciąż odczuwam, w niemal każdej chwili.

Dla hodowli jednak- był to okres zdecydowanie udany.

Pod koniec lipca- dokładnie 30-31.07 w Czechach odbył się VIII Memoriał Jitky Hromadowej, w którym wziął udział HERN Theogonia Black.
Ten młody, dwuletni psiak ma jeszcze wiele osiągnięć przed sobą, teraz jednak wciąż się rozwija. Finalnie memoriał zakończył uzyskując dyplomy I stopnia na Zkousky Vloh, obejmuące prace w polu- oraz na Zkouskach Vodni Prace- obejmujących pracę na wodzie. Tym razem nie udało się zaliczyć konkursów leśnych.
Od 5 do 7 sierpnia na ringach wystawowych w Mołdawii prezentowany był HEBAN Theogonia Black. Na trzech wystawach międzynarodowych, Luka przy każdej ocenie otrzymywał ocenę doskonałą, lokatę pierwszą, CAC i wnioski CACIB, raz otrzymał tytuł BOS, dwukrotnie tytuł Zwycięzcy Rasy oraz II miejsce na pudle Best of Group. Tym samym, Heban-Luka otrzymał tytuły Championa Mołdawii i Nadniestrza!
Gratuluję, Aniu!!
Zaś w weekend 20-21 sierpnia wydarzyło się najwięcej!
Przede wszystkim- na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Sopocie prezentowane były dwa psy z naszej hodowli Donar i Hagen- czyli synowie naszej pięknej Aghry.
Wyniki:
Sędzia: Wojciech Burski (PL)

DONAR Theogonia Black: dosk 1, CAC, CACIB BOB
HAGEN Theogonia Black: dosk 1, CAC, res.CACIB- który uzyskał także tytuł Championa Polski!

Właścicielom obu psów - serdecznie gratuluję!
W Rosji tymczasem, na podwójnej Krajowej Wystawie Psów rasowych prezentowany był JOSHUA Theogonia Black, gdzie uzyskał znakomite wyniki! Dwa tytuły Najlepszego Juniora w Rasie, Zwycięzca Rasy, III lokata na BIS Juniorów oraz II lokata na Best of Group!
Z kolei w Niemczech JARO Theogonia Black, brat Joshuy brał udział w konkursie na psa towarzyszącego Begleiithundeprüfung I. Jako najmłodszy uczestnik w grupie, roczny Jaro- Snow uzyskał dyplom I stopnia, uzyskując wyłącznie najwyższe noty za poszczególne konkurencje! Conny, Gratuluję!!
W Danii, Na Krajowej Wystawie Psów – Vamdrup National DKK prezentowane były dwa spinone z naszej hodowli- z dwóch różnych miotów- Indra oraz Jaeger. Oba psy poradziły sobie świetnie! JAEGER- Bowie- Theogonia Black- Junior CAC oraz BOS! INDRA –Marta- Theogonia Black- doskonała, lok1 oraz wniosek CAC !

Na zdjęcia obu bohaterów- jeszcze czekamy!


26.07.2016
W ostatni piątek - 22.07- nasza Ira - ILARIA dalla Valle del Reno miała urodziny. Ma już 5 lat!
I właśnie w ten piątek, dała nam dwóch pięknych, dużych i silnych chłopców, po połączeniu z XANTOS Ross Cynopolis!
Witajcie na świecie - Matheo i Marcello!
25.07.2016
Nareszcie miałam pomoc przy ustawianiu szczeniaków do zdjęć! Rozwijają się naprawdę pięknie, ale potrzebują więcej praktyki w swoich pozycjach pokazowych - niektóre z nich - zwłaszcza Lexa - walczą ze mną mocno - a szkoda - to świetnie zapowiadająca się suczka tylko zwyczajnie szkoda jej czasu na nudne ćwiczenia... :) Za to my mamy czas... no cóż, praktyka czyni mistrza :P Dwóch cudownych chłopaków jest wciąż do wzięcia - Liber i Lucivar.
LUCIVAR Theogonia Black - czeka na nowy dom

wyżeł niemiecki, spinone italiano

LIBER Theogonia Black - czeka na nowy dom

wyżeł niemiecki, spinone italiano

LEXA Theogonia Black

wyżeł niemiecki, spinone italiano

LENA Theogonia Black

wyżeł niemiecki, spinone italiano

LENORA Theogonia Black

wyżeł niemiecki, spinone italiano

LUX Theogonia Black

wyżeł niemiecki, spinone italiano

LIKAON Theogonia Black

wyżeł niemiecki, spinone italiano


16.07.2016
Spinone Italiano - najlepsza niania dla wyżłów niemieckich!
Na zdjęciu - KASHMIR Theogonia Black (6 miesięcy) z naszą najmłodszą Drużyną "L"!
14.07.2016
Dzisiejszy dzień mija pod hasłem "Spanie na zewnątrz i do tego na schodach jest najlepsze!"


12.07.2016
Rozpoczęliśmy 6 tydzień!

Poniżej nasza brązowa litera "L" - wszyscy razem i każdy z osobna - na tyle, na ile się to udało :)
LEXA Theogonia Black - czeka na nowy dom

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

LUCIVAR Theogonia Black - czeka na nowy dom

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

LIBER Theogonia Black - czeka na nowy dom

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

LENA Theogonia Black

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

LENORA Theogonia Black

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

LUX Theogonia Black

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

LIKAON Theogonia Black

wyżeł niemiecki, spinone italiano

10.07.2016
Mamy już imiona!!


Chłopcy:

Lux (czerwona obroża)
Lucivar (pomarańczowa obroża) - czeka na nowy dom!
Liber (zielona obroża) - czeka na nowy dom!
Likaon (brązowy deresz)

Dziewczyny:

Lena (niebieska obroża)
Lexa (żółta obroża) - czeka na nowy dom!
Lenora (różowa obroża)

29.06.2016
Mamy już 3 tygodnie!


A poniżej dwa nasze słodziaki: Lena i Lux:

12.06.2016
Nasze wyżełki kończą dzisiaj pierwszy tydzień życia. Cała szczęśliwa siódemka pięknie się rozwija - ale mają tez ku temu doskonałe warunki - Ester jest rewelacyjną i troskliwą matką - mleka ma pod dostatkiem, więc brzuszki szczeniaków są pełne.
Niemal wszystkie znalazły już swoich właścicieli - jeszcze tylko jeden piesek czeka na swojego nowego właściciela!

Poniżej pierwsze fotki maluchów:


Piesek 1
Piesek 2
Piesek 3
Piesek 4
Suczka 1
Suczka 2
Suczka 3
11.06.2016
Szczenięta Ellis i Xantosa skończyły już 4 miesiące i wszystkie mieszkają już w nowych domach. Niezmiernie miły jest dla mnie fakt, iż nasze szczenięta ponownie wzbudzały zainteresowanie innych hodowli na świecie i większość z nich, właśnie w innych hodowlach, znalazło swoje domy.

Poniżej zdjęcia maluchów w nowych domach:


KORLEANO Theogonia Black - Niemcy
KAISSA Theogonia Black - Szwecja, hod. Ibiz Star
KARAN Theogonia Black - Holandia, hod. Sebasso's
KEISHA Theogonia Black - Szwecja
KANNA & KIRA Theogonia Black- Szwecja
KARMELLO Theogonia Black- Dania
Jako ostatnie wyjechały Korra ( do Niemiec) i Katya- (Stany Zjednoczone, hod.Da Grazia)- dlatego czekamy na ich domowe zdjęcia. Ostatni maluch- mój ukochany KASHMIR zostaje z nami. Te trzy maluchy zostały z nami najdłużej, a obejrzeć je można na poniższym filmiku:

6.06.2016
Wspaniałe wieści na temat osiągnięć psów z naszej hodowli!

Na wystawie w Tallinie (Estonia) prezentowana była JASMINA Theogonia Black- która pięknie rozpoczęła start na ringu wystawowym. Oceniana przez sędzinę Anca Giura - Jasmina otrzymała ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży i bardzo, bardzo dobry opis.


W ten sam weekend w Niemczech, w Neumunster wyspępowała "Martha" INDRA Theogonia Black, gdzie uzyskała tytuł Jugendsieger - czyli Zwycięzca Młodzieży - a następnie Zwycięstwo Rasy!!
06.06.2016
Po dwóch latach przerwy, w naszej hodowli urodziły się w końcu małe wyżełki niemieckie. Szczęśliwa siódemka przyszła na świat spokojnie i bez jakichkolwiek problemów- tak łatwego porodu dawno już nie widziałam. Estera- matka szczeniąt jest w doskonałej kondycji i jest niezwykle troskliwą matką.29.05.2016
Najnowsze zdjęcia psów z naszej hodowli:


HEBAN "Luka" Theogonia Black
HAGEN Theogonia Black
i na koniec- najpiękniejsza na Ziemi- BELAYA "Lena" Theogonia Black:
28.05.2016
Szczeniaki z Theogonia w drodze do Szwecji - krótka przerwa nad Bałtykiem:
21.05.2016
Wspaniałe wyniki z CACIB Rzeszów 2016!!!

Szczerze mówiąc- po przebojach z dojazdem na wystawę i finalnym spóźnieniem- wystawa i jej efekty były udane. Aczkolwiek zdecydowanie miałam za dużą przerwę w wystawianiu psów- i wyszłam z wprawy- na szczęście psiska obroniły się ruchem i spokojnym zachowaniem. I tak:

GSP:
Hern Theogonia Black - V1, CAC, CACIB, BOB.
HEERA THEOGONIA BLACK - V1, CAC, CACIB, BOS

Spinone:
Ilaria dalla Valle del Reno - v1, CAC, CACIB, BOB


16.05.2016
CACIB ŁÓDŹ 2016
Sędzia: Zlatko Jojkic
HEBAN Theogonia Black
Wynik: V1 CAC
Pogoda była deszczowa i straszna.. Ale towarzystwo! Towarzystwo było "prima sort" :)

14.05.2016
Idzie deszcz... więc szczeniaki stają się brudne :)

3.05.2016
Kilka nowych ujęć:

25.04.2016
Korleano, Katya and Kashmir okazują swoją miłość do Heery :)
24.04.2016
Szczeniaki w wieku 10 tygodni:

A na dokładkę filmik - prace ogrodowe zaliczone!:
18.04.2016
Oto kolejne fotki pokazujące harce naszych małych K-łobuziaków:

7.04.2016
Nasze szczenięta ukończyły dzisiaj 8 tydzień życia. Coraz dobitniej widać ich cechy charakteru i przyszłe predyspozycje.
I tak:
Karan i Karmello zachwycają pomysłowością i pięknym ruchem,
Korleano i Kanna zaskakują niesamowicie spokojnym i łagodnym spojrzeniem;
Katya, Korra i Kira - to trzy diametralnie różne pod względem budowy - diablice, które łączy zdecydowanie przebojowość i brawura;
Kashmir - jest największy więc niemal w każdej dziedzinie wygrywa, gdy zwali się na przeciwnika swoim ciężarem... ale przy okazji jest też przepięknie zbudowany...
a Kaissa i Keisha to dwie z pozoru niewidoczne i niepozorne dziewczynki, które pojawiają się na moich plecach lub kolanach znienacka i jednakowo obdarzają wszystkich mokrymi całusami.

Poniżej aktualne "wystawowe" fotki. Jeszcze nie wszystkie szczenięta mają swoich właścicieli - zainteresowanych, zapraszamy do kontaktu:


KARAN Theogonia Black (rezerwacja-Holandia)
KARMELLO Theogonia Black - czeka na nowy dom
KORLEANO Theogonia Black - (rezerwacja-Niemcy)
KASHMIR Theogonia Black (rezerwacja)
KORRA Theogonia Black (rezerwacja-Rosja)
KANNA Theogonia Black (rezerwacja-Szwecja)
KIRA Theogonia Black (rezerwacja-Szwecja)
KEISHA Theogonia Black (rezerwacja-Szwecja)

KAISSA Theogonia Black (rezerwacja-Szwecja)

KATYA Theogonia Black - czeka na nowy dom
5.04.2016
Niemal dziesięć lat temu przyszedł na świat pierwszy miot w mojej hodowli. A wśród tych małych brzdąców była też i Aghra- duża,mocna odważna i pewna siebie suka.

Dzisiaj, po niemal roku walki z ciężką i wyniszczającą chorobą serca Aghra poddała się. I to moje serce jest teraz złamane...

wyżeł niemiecki, spinone italiano
AGHRA Theogonia
01.07.2006- 05.04.20163.04.2016
Oto kolejne fotki pokazujące zabawy naszych szczeniąt:

A przy okazji - aktualne zdjęcia CORY Theogonia Black, która z wiekiem coraz bardziej przypomina własną matkę - Adorę :)

30.03.2016
Pierwszy dzień naszych maluchów na zewnątrz - obfitował w wiele nowych zapachów i bodźców. Zdecydowanie marnie widzę przyszłość wciąż rosnących nieśmiało tulipanów...

26.03.2016
Świętujmy tę Wielkanoc, z sercem wypełnionym spokojem, zabawą i radością! Życzę Wesołych Świąt!

wyżeł niemiecki, spinone italiano


21.03.2016
Nasze małe spineczki rosną jak na drożdżach. Za nami już pierwsze wystawowe pozy- niektórym wychodziły one lepiej- innym gorzej- ale rezultat jest całkiem niezły!

Poniżej fotki 5 tygodniowych szkrabów:


KASHMIR Theogonia Black - zarezerwowany
KARMELLO Theogonia Black
KORLEANO Theogonia Black
KARAN Theogonia Black
KIRA Theogonia Black - zarezerwowana
KAISSA Theogonia Black - zarezerwowana
KORRA Theogonia Black - zarezerwowana
KANNA Theogonia Black
KATYA Theogonia Black - zarezerwowana
KEISHA Theogonia Black
10.03.2016
HAGEN Theogonia Black na polowaniu:

8.03.2016
Nie mam pojęcia jak to się stało, że umknęło mi pochwalenie się - niewątpliwie bardzo dobrą wiadomością dotyczącą Herna - czekoladowego wyżełka z miotu Aghry i Huntera.

20-21 lutego, HERN, pięknie prezentowany przez handlerkę Florentynę Matura - brał udział w 3 wystawach w Cluj-Napoca w Rumunii, uzyskując rewelacyjne wyniki : wnioski CAC, CACIB, BOB oraz BOG I!

Tym samym, Hern został Championem Rumunii oraz Grand Championem Rumuni!
7.03.2016
Maluchy rozpoczęły czwarty tydzień życia. Coraz pewniej czują się już na nogach dzięki czemu odkryły że ich wolność jest ograniczana a one potrzebują wszak duzo miejsca- i tym sposobem- cały pokój zaanektowały dla siebie. Są jednak tak rozkoszne, ze ustępujemy im prawie cały czas.

Poniżej spora dawka fotek z minionego tygodnia:
3.03.2016
Nowe fotki psów z naszej hodowli:
JAEGER "Bowie" Theogonia Black

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

HARESH Theogonia Black

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

IRIS Theogonia Black

wyżeł niemiecki, spinone italiano

ITALIA "Basta" Theogonia Black

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

JASMINA Theogonia Black

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

JORAH Theogonia Black

wyżeł niemiecki, spinone italiano


29.02.2016
Nasze kudłate perełki rosną jak na drożdżach-szybko, efektownie (z okrągłymi brzuszkami wyglądają naprawdę śmiesznie). Mają już też otwarte oczka. Z dnia na dzień stają się coraz piękniejsze! Każdy z maluchów otrzymał już swoje imię.

Zainteresowanych posiadaniem małego spinonka - zapraszamy do kontaktu!

Poniżej nowa sesja z 16 dnia życia:


KASHMIR Theogonia Black - zarezerwowany
KARMELLO Theogonia Black
KORLEANO Theogonia Black
KARAN Theogonia Black
KIRA Theogonia Black
KAISSA Theogonia Black
KORRA Theogonia Black - zarezerwowana
KANNA Theogonia Black
KATYA Theogonia Black
KEISHA Theogonia Black
28.02.2016
wyżeł niemiecki, spinone italiano


20.02.2016
Nawet się nie spostrzegliśmy- i minął tydzień. Maluchy podwoiły swoją wielkość i przesiąkły już zapachem mleka- są więc niebywale rozkoszne. Ellis powoli staje się mleczarnią na 4 nogach. Jest niesamowitą matką, którą trzeba namawiać długo, by odeszła od dzieci- szybki spacer i do domu.

Poniżej kilka fotek tygodniowych pluszaków:
17.02.2016
Brzdące Ellis maja już 4 dni- rosną niebywale szybko, są duże- puchate i twarde- kilka dni życia, oczy zamknięte, a one już starają się podnosić na przednich łapkach. Widzą też, że nosa należy używać- błyskawicznie wywąchują pojawienie się Ellis w "ich pokoju". Ellis już w pełni odzyskała siły po długim porodzie (prawie 12 godzin) a teraz z pełni oddaje się macierzyństwu. Na razie więc trwa sielanka :)
I tylko ja mam dylematy wielkie, jakie imiona małym nadać!

Poniżej pierwsze fotki portretowe naszych dzieci:


PIESEK 1
PIESEK 2
PIESEK 3 - zarezerwowany
PIESEK 4
SUCZKA 1
SUCZKA 2 - zarezerwowana
SUCZKA 3
SUCZKA 4
SUCZKA 5
SUCZKA 6
14.02.2016
Na Walentynkowej Wystawie Psów Rasowych w Bydgoszczy prezentowany był DONAR Theogonia Black- oceniany przez sędziego Antonio di Lorenzo uzyskał ocenę doskonałą, wniosek CWC oraz BOS, a także zajął III miejsce w konkurencji najpiękniejszego psa uzytkowego! Rafał, Wiola-- Gratulujemy!
13.02.2016
Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy pochwalić się narodzinami kolejnego miotu spinone italiano! Wczorajszego dnia na świat przyszło 10 puchatych i rozkrzyczanych szczeniątek- 4 chłopaków i 6 dziewczyn.

Zarówno Ellis jak i maluchy czują się bardzo dobrze. Szczenięta są duże, silne i wiecznie głodne- na szczęście Ellis ma mleka pod dostatkiem.

Rodzicami tego bardzo obiecującego miotu są:
O: XANTOS Ross Cynopolis M: Stannamore CONTESSA LISA ALICIA


Xantos to młody, lecz bardzo obiecujący dla rasy pies, który już zabłysnął na światowych ringach zdobywając najwyższe tytuły jak Zwycięstwo Świata i Europy. Więcej o rodzicach szczeniąt można przeczytać w zakładce "szczenięta" a tymczasem zapraszam do obejrzenia piewszych fotek maluchów - zamieszczonych poniżej:


Dzisiejszego zaś dnia, w duńskim mieście Fredericia odbyła się Międzynarodowa wystawa psów rasowych, w której brała udział Marta- czyli INDRA Theogonia Black- roczna suczka z pierwszego miotu naszej Ellis. Marta uzyskała wspaniały wynik otrzymując ocenę doskonałą oraz Zwycięstwo Młodzieży. Poniżej- na zdjęciach- także z przyrodnią siostrą Verą oraz Jaegerem- który od tygodnia mieszka w Danii:

A na dokładkę - fotka JAEGERA Theogonia Black - mojego ulubieńca:
wyżeł niemiecki, spinone italiano

30.01.2016
Najnowsze zdjęcia psów z naszej hodowli:
DIABLO i HERN Theogonia Black:

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

BELAYA Theogonia Black:

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

FREYA Theogonia Black:

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

IDRYS Theogonia Black:

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

INDRA Theogonia Black:

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

ISANDRO Theogonia Black:

wyżeł niemiecki, spinone italiano

JEANELLE Theogonia Black:

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano


18.01.2016
HEBAN "Luka" Theogonia Black-nowe fotki:
17.01.2016
Dalszy ciąg kampanii reklamowej StumBras Vodka Organic z Hagenem-- tym razem reklama w litewskim wydaniu National Geographic:
16.01.2016
Sezon wystawowy - uważam za otwarty- i to znakomicie. Oczywiście nie tylko dla naszych psów- tych mieszkających z nami.

Na początek - INDRA "Marta" Theogonia Black , która brała udział w wystawie klubowej w Norager, gdzie otrzymała ocenę doskonałą, lokatę 1 BOB (i oczywiście wspaniały opis - a następnie 1 lokatę na Best in Group oraz 3 miejsce na Best Junior!! Wyniki wspaniałe - ale i ogromna w tym rola Rity, która naprawdę wiele serca i energii wkłada, by wszystkie swoje psy doskonale przygotować do wystaw! Rita, gratuluję!
Tego samego dnia na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Brodnicy, organizowanej przez oddział ZKWP Toruń prezentowaliśmy dwie suczki z naszej hodowli - Heerę oraz Esterę. Obie prezentowały się naprawdę dobrze - a Estera szczególnie w ruchu, dzięki czemu obie sunie wychodziły z ringu z wnioskami na Championa Polski. Heera dodatkowo uzyskała tytuł Najlepszej w Rasie (BOB)
HEERA
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italianoESTERA
wyżeł niemiecki, spinone italianoNa wystawie prezentowana była także Ira czyli ILARIA dalla Valle del Reno, która z typowym dla siebie spokojem - wybiegała sobie kolejne zwycięstwo. Jednocześnie - wraz ze swoim przeuroczym synem - Jaegerem, który towarzysko wybrał się z nami na wystawę - zabawiała niemal wszystkie dzieci na wystawie.
na koniec - fotki mojego ukochanego Jagera czyli JAEGERA Theogonia Black, który wyrasta na psa o pięknej budowie i mocnej kości:
15.01.2016
Nowe zdjęcia HAGENA Thegonia Black (Aghra x Hunter)

10.01.2016
Nowe zdjęcia perełek Iry & Ecco:


JOSHUA "Albus" Theogonia Black (Rosja):

JARO Theogonia Black (Niemcy):JASMINA Theogonia Black (Finlandia)

JORAH Theogonia Black (Finlandia)a na koniec : Marta Szalona czyli INDRA Theogonia Black, córka naszej Ellis:

06.01.2016
Korzystając z okazji nowego roku czas nadrobić zaległości z końcówki 2015 roku- a wydarzyło się całkiem sporo.

Przede wszystkim wyjechały niemal wszystkie dzieciaki z miotu Iry i Ecco. Niestety - lub stety - żadne ze szczeniąt - poza Jaegerem - nie zostanie w Polsce.

Jednak dużą nobiiltacją dla nas jest fakt - że wiele maluchów z tego miotu wzbudziło zainteresowanie dołączyła do hodowli - Joshua - obecnie Albus - mieszka w Rosji w hodowli Skerli, Joya - w niemieckiej hodowli dalla Valle del Reno, Jasmina i Jorah - w fińskiej hodowli Wanhanpirtin, Julietta zaś w angielskiej hodowli spinone - Talpalupa.

Lecz i reszta maluchów nam wyemigrowała - Jeanelle zamieszkała w Danii, Jibril we Włoszech, Jaro, Jarod i Jurand w Niemczech. Z nami pozostał Jaeger, który idealnie wpasował się w nasze stado.

Co więcej?

Nie mogę nie wspomnieć o aktorskim debiucie mieszkającego na Litwie HAGENA Theogonia Black, który pokazał się - i to niezwykle elegancko w reklamie rosyjskiego trunku wysoce procentowego - Stumbras Vodka Organic:3.01.2016
Nowy rok rozpoczynamy nowymi planami hodowlanymi i to całkiem bogatymi! Pierwsze szczegóły już w zakładce Mioty!Archiwum: 2015

Archiwum: 2014

Archiwum: 2013

Archiwum: 2012

Archiwum: 2011

Archiwum: 2010

Archiwum: 2009

Archiwum: 2008


Joanna i Tomasz Brygier

lutinka@gmail.com
tel. 604-542-627

tomasz-brygier@wp.pl
tel. 791-083-511

95-039 Sokolniki - Las, ul. Łódzka 5
© Theogonia Black. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Flat Face Studio.