Nowości 201322.12.2013


wyżeł niemiecki, spinone italiano

Kochani!!
Wszystkim, którzy zaglądają na stronę naszej hodowli,
chcielibyśmy złożyć świąteczne życzenia.
Niech będą pełne rodzinnego ciepła,
zdrowia, uśmiechu,
kolędowania,
radości z podarków
i rozkoszy dla podniebienia.


13.12.2013
Nadrabiamy zaległości ze zdjęciami psów, których urodą i charakterem mamy szczęście się pochwalić:

Belaya- Lena:

Davina:

El Viento:

Dag:

08.12.2013
Dzieciaki z miotu D kończą dzisiaj 3 lata! Wszystkiego najlepszego dzieciaki!

wyżeł niemiecki, spinone italiano

09.11.2013
Wystawy Międzynarodowe w Kielcach od kilku lat doskonale wpisują się w nasz kalendarz wystaw, który chociaż nie jest tak wypełniony jak w przeszłości, nadal ma kilka obowiązkowych pozycji. Dlaczego Kielce? Przede wszystkim bardzo dobra organizacja - to jedna z niewielu wystaw, na której wystawca i pies czują się naprawdę komfortowo - duża przestrzeń, wygodne ringi na przestronnych halach, nikt nikomu nie siedzi na głowie, nie ma ścisku, przepychanek. To zapewnia psom zdecydowanie więcej swobody i zachowuje ich dobry nastrój do prezentacji na ringu - o tym, jaki wpływ na psy ma masa ludzi oraz innych psów i suk - nie trzeba mówić wiele. W Kielcach sytuacji kryzysowych nie ma. A dodatkowym plusem jest zawsze obsada sędziowska. W tym roku oddział zdecydował się zaprosić do oceny dwóch czeskich sędziów, grupa wyżłów kontynentalnych ( z wyjątkiem 4 ras) oceniana była przez pana Otataka Vondrous, któremu przypadło w udziale 81 psów.

Psom z naszej hodowli szczęście zdecydowanie sprzyjało - dobre imię hodowli Theogonia Black reprezentowały El Viento, Edda, Diablo oraz Donar, który zaskoczył wszystkich, sięgając z powodzeniem po najwyższe tytuły. A dla mnie niesamowicie przyjemnie było, jak niemal każdy pies z naszym przydomkiem prezentowany na wystawie, wychodził ze swojej klasy z lokatą 1. Jednocześnie wszystko, co było do zgarnięcia osiągnęła także nasza szorstkowłosa zadziorna Ellunia, czyli Stannamore CONTESA LISA ALICIA.

WYNIKI NASZYCH PSÓW:
EL VIENTO Theogonia Black – dosk, 1/3, Zwycięstwo Młodzieży
DIABLO Theogonia Black – dosk, 1/2, CWC
DONAR Theogonia Black- dosk, 1/2, CWC, CACIB, BOS, BOB, BOG II
EDDA Theogonia Black- dosk. 2/4
Stannamore CONTESSA LISA ALICIA- dosk, 1, CWC, CACIB, BOS, BOB

Zdjęcia z wystawy:

06.11.2013
Gdy spogląda się w rodowody psów z innych krajów, można uzyskać wiele innych informacji poza ewidentnym drzewem genealogicznym. Możemy poznać osiągnięcia psa, umaszczenia przodków, ale i wyniki badań. Co prawda wyniki badań genetycznych w kierunku EBJ (pęcherzykowate oddzielanie się naskórka) nie są jeszcze obowiązkowe, jednak wyniki badań w kierunku dysplazji bioder – jest już normą.

Do grona przebadanych psów z naszej hodowli dołączyły właśnie DONAR i DIABLO Theogonia Black, dwaj miotowi bracia, których zdjęcia ocenione zostały przez dr. Siembiedę. W ten też sposób kolejne psy z naszej hodowli mogą się pochwalić prawidłowo zbudowanymi stawami biodrowymi i wynikiem badania A1.

wyżeł niemiecki, spinone italiano
DONAR
wyżeł niemiecki, spinone italiano
DIABLO03.11.2013
wyżeł niemiecki, spinone italiano25.10.2013
Niedawno pokazywałam na stronie zdjęcia pierwszych od lat urodzonych w Polsce Gryfonów Korthlsa. Dzisiaj je maluchy maja już ponad 6 tygodni, rewelacyjnie przeszły tatuowanie i przegląd hodowlany, a część przystojnych chłopaków wciąż czeka na nowy dom. Poniżej wspomniani gentelmeni:
wyżeł niemiecki, spinone italiano
HADES
wyżeł niemiecki, spinone italiano
HAMLET
wyżeł niemiecki, spinone italiano
HELIOS
wyżeł niemiecki, spinone italiano
HIPPIS
wyżeł niemiecki, spinone italiano
HIPSTER20.10.2013
Na kolejnej wystawie tym razem na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Częstochowie prezentowany był El Viento, sędziowany przez p. Leszka Siejkowskiego otrzymał ocenę doskonałą, tytuł Najlepszego Juniora w Rasie oraz Zwycięstwo Rasy, „Wojtuś” wspaniale też się zaprezentował na ringu głównym podczas wyboru Najlepszego Psa Grupy VII, plasując się na III miejscu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
wyżeł niemiecki, spinone italiano

Za zdjęcie El Viento bardzo dziękuję Izie Cichoń!


19.10.2013
Mieszkająca w Czechach w hodowli Jasta Czech Fleur pieknie się rozwija i nie próżnuje. Poza oczywistym szkoleniem i beztroskim życiem, czekolada aktywnie uczestniczy w zbiorowych polowaniach na ptactwo. Poniżej kilka fotek.
12.10.2013
To już siedem lat minęło w tym roku uczestnictwa naszej hodowli w organizowanym w Łęczycy święcie ku czci patrona myśliwych Św. Huberta. Tegoroczne obchody miały wyjątkowy charakter, ponieważ związane były także z obchodami 90 Rocznicy Powstania Polskiego Związku Łowieckiego. Święto jak zwykle miało ciekawą i bogatą oprawę i wiele atrakcyjnych niespodzianek.

Dla mnie to święto także okazało się zaskakujące i… bardzo uroczyste: Zarząd Okręgowy i Okręgowa Rada Łowiecka w Łodzi, postanowili nagrodzić kilka osób z różnych środowisk, które od wielu lat aktywnie działają na rzecz łódzkiego środowiska myśliwskiego wpływając min. na edukację młodzieży. Ja także znalazłam się w tej grupie - otrzymując Medal za Zasługi dla Łowiectwa Łódzkiego oraz pamiątkową nagrodę od Starosty Łęczyckiego. Bardzo dziękuję za to wyróżnienie.
I cóż poza tym? Jak co roku wydarzenie to było okazją do spotkania się ze znajomymi- niektórzy z nich przyjechali naprawdę z daleka- wspólnych rozmów i biesiadowania, jak to wyglądało można obejrzeć na zamieszczonych poniżej fotkach. Ja tradycyjnie nie mogłam oczu oderwać od wspaniałych drapieżnych ptaków..
05.10.2013
Jeden dzień a tyle wrażeń! Psy z trzech różnych pokoleń z naszym przydomkiem reprezentowały naszą hodowlę na dwóch imprezach kynologicznych.

Jako pierwsze zasługują na uznanie Edda i Filia Theogonia Black, które brały udział w próbach polowych dla młodych psów, organizowanych przy ośrodku hodowli zwierzyny w Czerniejewie. Obie dziewczyny spisały się znakomicie uzyskując wysokie lokaty- Edda I miejsce, Filia IV- i dyplomy I stopnia! Ja sama, chociaż w imprezie nie uczestniczyłam, usłyszałam od innych wiele pochlebnych słów na temat pracy obu suczek!

Jednocześnie, tego samego dnia, zazwyczaj ciężko pracujący w polu Diablo, prezentował się w nietypowej dla niego roli- czyli na ringu wystawowym. Prezentowany w klasie otwartej, i oceniany przez sędziego Mariana Bocianowskiego, Diablo uzyskał świetne wyniki, wygrywając najpierw w całej stawce wyżłów niemieckich krótkowłosych, a następnie w stawce wszystkich psów z grupy psów wystawiających.

DIABLO Theogonia Black- doskonała, lok1, CWC, Najlepszy Dorosły Pies w Rasie, Najlepszy w Rasie, Best of Group I!
01.10.2013
Na przełomie września i października, w Busku Zdroju organizowany jest maraton field trialsowy dla psów z VII grupy- osobno pracują wyżły angielskie i kontynentalne. Okolice Buska to teren idealny na organizowanie tego rodzaju sprawdzianów- tereny są zasobne w zwierzynę naturalną. Nic więc dziwnego, że zjeżdżają się na nią uczestnicy nawet z tak odległych państw jak Włochy. W tym roku w imprezie brał udział także Donar- syn Aghry i Atamana, który uzyskał godne pochwały wyniki, rozpoczynając jednocześnie Championat Pracy:
30.09.2013
Na zdjęcia Chiary, córki Adory i Tora czekałam bardzo długo, ale zostaliśmy nagrodzeni- Chiara –obecnie 4 letnia suczka, wspaniale radzi sobie na polowaniach i w domu, a wyrosła na naprawdę piękną sukę. Nie dziwię się, że zwraca na siebie uwagę wszystkich dookoła:
29.09.2013
Zapraszamy do działu WYŻŁY NIEMIECKIE (klik- http://www.theogonia.pl/wyzly_pl.html), gdzie została dodana kategoria Psy z Hodowli- a w niej sylwetki dwóch psów: Diabla i Cyda.
Oba te wspaniałe psy mogą pochwalić się już sporymi osiągnięciami wystawowo- użytkowymi, a także doskonałym pochodzeniem, czas więc może przedstawić ich, w celach matrymonialnych?

Zapraszam!


28.09.2013
20 dni temu, 8 września w hodowli "Bezdroża Cybiny" urodził się pierwszy, od wielu, wielu lat miot nietypowych, rzadkich w Polsce wyżełków szorstkowłosych- gryfonów Korhalsa. Obecnie, w Polsce są jedynie 3 gryfony, które wspaniale reprezentują rasę na wystawowych ringach i polach. Mimo to, rasa wciąż jest w Polsce dość egzotyczna- a szkoda, bo to psy radzące sobie świetnie na polowaniach niemal w każdych warunkach, a dowodem na to jest Ace- czyli ojciec wspomnianego miotu.
Osobiście, serdecznie polecam szczenięta Chloe, czyli Pioruna, jak ja na nią zwykłam mówić- małe, puchate, i widać na zdjęciach, że wspaniale odchowane. Wciąż jeszcze kilka piesków czeka na swój nowy dom. Więcej informacji o tych przecudnych szczeniętach, jak i o samej rasie znajdziecie na stronie hodowli Bezdroża Cybiny (klik: http://www.gryfonkorthalsa.pl/) a ja tymczasem zapraszam do zapoznania się z fotkami trzytygodniowych maluchów:
21.09.2013
CORA Theogonia Black na polowaniu na kaczki:
14.09.2013
Cristo na polowaniu na kaczki, czyli dlaczego wyżeł ciężko pracujący nie powinien być za mały i zbyt drobny:
7-8.09.2013
Niecałe dwa tygodnie od ostatnich zdjęć z ćwiczeń chciałabym zaprezentować wyniki pracy Zuzanny i Freyi:
7 września w Pardubicach (Czechy) odbył się Memoriał Josefa Luxe, w którym brała udział nasza odchowanka Freya- najmłodsza uczestniczka konkursu uzyskała bardzo dobre wyniki, dyplom I stopnia, 208/220 punktów i finalnie- 4-tą lokatę!! Oczywiście, nie obyło się bez pochwał sędziów, którzy byli pod wrażeniem pracy Freyi.

Zuzanna, gratuluję!
W ten sam weekend, także w Czechach- w Ostrawie odbył się Wszechstronny Konkurs Wyżłów, w którym brał udział DIABLO Theogonia Black, prowadzony przez Ludka Mullera. W tak dobrych rękach, po wszechstronnym szkoleniu Diablo nie mógł uzyskać gorszego wyniku, stąd też- lokata 3, dyplom I stopnia oraz 479 punktów!

Gratulujemy!
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

autor zdjęć: Radka Kirschnerová -- galeria z konkursu

03.09.2013
Urodziny miotu F . To już rok, odkąd przyszły na świat szczeniaki Aghry i Basco vom Osterberg. Małe smoki wyrosły na dorodne psy. Czas tak szybko leci. Bardzo dziękuję właścicielom szczeniąt z miotu „F” za wiele serca i cierpliwości, jakie włożyli w wychowanie małych wyżełków. Już widać efekty tej pracy .Życzymy Wam wielu radosnych chwil spędzonych razem i wielu lat oddanej przyjaźni, długich spacerów, sukcesów w polu i na ringach.


31.08.2013
Na Krajowej Wystawie Psów w Chorzowie był prezentowany El Viento otrzymując ocenę doskonałą i tytuł najlepszego juniora w Rasie. Gratulujemy wspaniałych wyników, tym bardziej, że „Wojtuś” to bardzo „żywy” przedstawiciel swojej rasy.


28.08.2013
W Czechach- nadal pracowicie- Zuzanna i Freya przygotowują się do jesiennego sezonu konkursów i polowań, ćwicząc aporty i stójki. Jak widać- efekty pracy-doskonałe!
24-25.08.2013
Cyd robi coraz większa karierę międzynarodową- tym razem prezentując się na ringach wystaw niemieckich- na dwóch międzynarodowych wystawach w Lipsku, Cydek prowadzony przez Tadzia uzyskał najlepsze wyniki w rasie, zasłużenie otrzymując najwyższe noty(CACIB, BOB), wraz z tytułami VDH-Jahressieger, Zw.Lipska, Zw. Niemiec oraz rozpoczynając tym samym Championat Niemiec!

Gratulujemy!

19.08.2013
Kilka fotek Bella Mii Theogonia Black, w domu nazywanej Miką. Bella wyrosła na prawdziwą kopie swojej matki- Czamy, mogąc się pochwalić równie wspaniałym przedpiersiem, charakterem i miłością do wszelkich innych stworzeń psich.
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

(foto by Ewa Frydecka, hod.Greynest)


27-28.07.2013
Bardzo udany weekend dla naszej hodowli! W dwóch różnych państwach, dwa psy z przydomkiem Theogonia Black osiągnęły znaczące sukcesy. Tydzień po zajęciu drugiego miejsca na konkursach leśnych w Czechach, Diablo prowadzony przez Ludka Mullera brał udział w V Memoriale Jitki Hromadovej, czyli imprezie upamiętniającą damę czeskiej kynologii myśliwskiej, właścicielkę hodowli wyżłów niemieckich "Zahradky". Cały memoriał obejmuje 3 konkursy, oceniające prace psa w 3 różnych dziedzinach: praca w polu (Zkousky vloh), praca na wodzie (Specialni Zkousky Vodni Prace) oraz praca w lesie (lesni Zkousky). Zwycięzcą memoriału zostaje ten pies, który zaliczywszy poszczególne konkursy na dyplom I stopnia, uzyska największą liczbę punktów.

Diablo osiągnął bardzo, bardzo dobre wyniki: na 24 psy, które brały udział w konkursie, nasz wychowanek zajął III lokatę, dyplom I stopnia oraz 565/568 punktów!
Za zdjęcia, które zamieszam poniżej, bardzo dziękuję Zuzanie Nedavaśkovej !


Warto też wspomnieć, że wszystkie psy z przydomkiem hodowlanym "Ze Stipek" osiągnęły bardzo dobre wyniki- kończąc memoriał z dyplomami I stopnia!


Tymczasem w Polsce, na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Będzinie prezentowany był po raz pierwszy EL VIENTO Theogonia Black, syn Adory i Dora Jasenky. Oceniany w klasie młodzieży przez sędziego ze Słowenii- Stefana Sinko, El Viento uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 1/3 tytuł Zw.Młodzieży oraz Najlepszy Junior w Rasie! Gratulujemy!

Poniżej zdjęcie El Viento w wieku 6 tygodni:
25.07.2013
Małe kopciuszki już dawno wyleciały ze swojego gniazda, tymczasem na działce zamieszkało z nami kolejne młode pokolenie pierzastych- tym razem, to drozdy uznały naszą działkę do założenia spokojnego gniazda. Ich przychówek rośnie jak na drożdżach - ale nic dziwnego, skoro wciąż otrzymują od rodziców pożywienie, podczas gdy ich dzióbki niemal się nie zamykają:
23.07.2013
Dobre wiadomości dotarły do nas od pana Roberta, właściciela hebanowego Diablo. Diablo wciąż przebywa w Czechach, gdzie kontynuuje swoje przygotowanie do przyszłych polowań z własnym właścicielem. Szkolony przez Ludka Mullera, nie innej możliwości, jak być dobrym w tym, do czego rasa została stworzona- każda umiejętność, jaką nabywa Diablo sprawdzana jest na konkursach. Tym razem, 20 lipca Diablo brał udział w konkursie oceniającym pracę psa w lesie czyli Lesni Zkousky, na których uzyskał 240 punktów oraz II miejsce.
Poniżej zdjęcie Diablo z wystawy światowej:


22.07.2013
Pozazdrościliśmy trochę Tadziowi i Cydowi przygotowań do sezonu na kaczki, i także zaczęliśmy powoli ćwiczenia w wodzie, włączając w to bobrowanie w trzcinach i przynoszenie aportów.
Amo wyjechał tymczasem na kolejne wakacje do Soczewki, gdzie sezon urlopowy kwitnie, a sam Amo stał się główną atrakcją nad jeziorem - jego skoki do wody, warowanie w wodzie i pasja z jaką przeszukuje okoliczne szuwary są przeogromne, i przyciągają całkiem sporo gapiów. Tylko wędkarze nie mają ponoć najszczęśliwszych min, gdy widzą, jak biegiem kieruje się w stronę wody...
A przy okazji załączam także kilka zdjęć Cory:
A na koniec, kilka innych zdjęć, które zawsze uda mi się jakimś trafem ustrzelić, podczas codziennych wypraw z psami:
20.07.2013
Nowe zdjęcia Belayi- Leny:
17.07.2013
Sezon polowań na kaczki coraz bliżej, każdy więc powoli zaczyna poważniejszą pracę z psem. Nie inaczej ma się sprawa z Tadziem i Cydem. Poniżej kilka zdjęć z ćwiczeń:
15.07.2013
Z psem na wakacje? Jak najbardziej! Na każdym kroku niemal przekonuje się, że Freya- moja ulubienica z ostatniego miotu Aghry nie mogłaby znaleźć domu, w którym byłaby lepiej traktowana i mocniej kochana- Freya uczestniczy niemal w każdym dniu życia swoich właścicieli, od życia myśliwskiego, bo długie wyprawy i wędrówki po górach. I tak, w te wakacje Freya z właścicielami, i swoimi dwiema wyżlimi towarzyszkami zwiedziła Wysokie Tatry (na Słowackiej stronie Tatr). Poniżej kilka zdjęć:
14.07.2013
Wakacje w pełni, chociaż typowa letnia pogoda nie każdego dnia dopisuje - dzisiejszego była jednak bardzo przez nas pożądana. Rankiem wiatr chłodził psy i przynosił miłe dla psiego nosa zapachy. Była to niezła okazja do poćwiczenia pracy w polu i okładania terenu. Na koniec oczywiście trochę zabawy, ku radości psów.. i jaskółek (które skwapliwie korzystały z wypłaszanego z trawy wszelkiego robactwa w postaci muszek).
Popołudnie zaś było słoneczne, była to więc dobra okazja do kilku prac ogrodowych, które przypadły w udziale Tomkowi. Mnie zdecydowanie zajęło fotografowanie motylich tłumów, które okupowały rosnący "samopas" na naszej działce oset- cały obsypany kwiatami. Motyli było ogromnie dużo, spośród których naliczyłam około 6 różnych gatunków, nie wszystkie jednak mozliwe do sfotografowania (zwłaszcza, jak powoli odkrywa się różne tajemne opcje, jakimi dysponuje nasz aparat). W każdym bądź razie udało mi się uchwycić - bielinka, rusałkę admirał i rusałkę pawik (najpopularniejszy chyba motyl w Polsce).
13.07.2013
Na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych brały udział nasze dwie "spinki"- czyli Ellis i Ira. Przyznam szczerze, że był to szalenie udany dzień, podczas którego wielokrotnie byłam miło zaskoczona - przede wszystkim, pierwszy raz usłyszałam słowa od sędziego (T.Chwalny) - "jaką ona ma piękną, typową dla rasy linię górną!".
Linia górna spinoni, rasy dość egzotycznej jeszcze w Polsce, jest wciąż kwestią zgoła z "wiedzy tajemnej". Spinone bowiem, w przeciwieństwie do większości ras psów legawych, nie ma ani prostej ani opadającej linii górnej, lecz tuz za kłębem nieznacznie się obniża, by na wysokości lędźwi wysklepić się i zaokrąglić.
Nie zagłębiając się w tajniki budowy spinoni (których wzorzec wraz z komentarzem oraz historią rasy będzie niedługo udostępniony w dziale Biblioteka), podaję wyniki:
Stannamore CONTESSA LISA ALICIA "Ellis"- dosk1, CWC, CACIB, BOB!

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

ILARIA dalla Valle del reno- dosk,1, CWC, res.CACIB!

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

Na finałach i wyborze Best of Group nie zostaliśmy - psy były wykończone czekaniem w okrutnym upale, dlatego też chętnie pospieszyliśmy na spotkanie z Anią, Tadziem i Ewą na starym warszawskim Żoliborzu, bardzo dziękujemy za mile spędzone popołudnie!

ps. Dla niedowiarków, którzy mogą się dziwić mojej radości, przy docenieniu walorów spinone- najpopularniejszym określeniem dla mojej Ellis tego dnia było: "Strasznie dziwny ten briard..." Hmmm...

10.07.2013
Gdzie dwóch się bije... nie.. nie.. nie..- co dwie głowy to nie jedna... nie, to przysłowie także nie pasuje :P Poniżej filmik z potrójnym sekundowaniem (nieskromnie dodam, że Freya najdłużej zachowała spokój na stanowisku)07.07.2013
Kilka newsów z jednego dnia? A czemuż by nie?
Na początek - na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Gorzowie Wielkopolskim prezentowany był w klasie młodzieży ELFIN Theogonia Black. Ego, bo tak w domu jest nazywany uzyskał wspaniałe wyniki, otrzymując ocenę doskonałą, Zw. Młodzieży, Najlepszego Juniora w Rasie - kończąc tym samym Młodzieżowy Championat Polski otrzymał oczywiście także tytuł BOB, czyli Najlepszego w Rasie. Niestety, na finałach grupy VII Elfin nie mógł, zostać, ale pewnie odbije sobie to innego dnia! Gratulujemy!
Teraz kilka nowych zdjęć- jako pierwsza- Eira, która mieszka w Hiszpanii, dalej za nią czarna Cora, i najmłodsza z towarzystwa- Freya, która juz pilnie ćwiczy do jesiennych konkursów:
EIRA

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

A przy okazji fotek Frei- cóż, ta mała łobuzica prawdopodobnie odziedziczyła swój charakterek po mamusi - i niemal tak samo jak Aghra pcha się wszędzie, i nic nie jest dla niej straszne. Wydawałoby się, ze tylko człowiek może powiedzieć, że w życiu wszystkiego trzeba spróbować, ale jak widać, powiedzenie to może dotyczyć także i psa:
06.07.2013
Pogoda dopisuje, więc członkowie naszej rodziny korzystają z urlopów i wolnych weekendów. Na jeden z takich weekendów załapał się Amo, który wyjechał z moimi rodzicami do Soczewki nad jezioro. Można powiedzieć, że Amo znalazł się w swoim żywiole, bowiem woda i gęsty szuwar, to jest jedna z tych rzeczy, które on lubi najbardziej. Dodatkowo zapewniał zabawę wszelkim poznanym dzieciom- chętnie aportując wszystko, cokolwiek mu kazały przynieść. W efekcie zasypiał wieczorami kamiennym niemal snem, a do domu wrócił przeszczęśliwy:
03.07.2013
W zaciszu naszego balkonu, w doniczce, w której powinny rosnąć kwiaty zamieszkała jakiś czas temu ptasia rodzina kopciuszków. Ten maleńki ptak, przez górali nazywany szałaśnym gazdą, chociaż początkowo zamieszkiwał skalne wnęki, z czasem zadomowił się w niszach budynków, garaży i pod stropami domów. Mały zwinny, szybki z rodziny drozdów- wygląda jakby był umorusany sadzą, skąd i jego nazwa. Samczyki tylko mogą pochwalić się rudobrązowym kuperkiem. W Polsce to ptak bardzo popularny, ale objęty ochroną gatunkową.

Nasza para kopciuszków założyła sobie gniazdo w doniczce i bardzo szybko doczekała się potomstwa, a dokładnie piątki pociech, stwarzając sobie pracy co niemiara - pisklęta kopciuszków są nieustannie głodne, i pochłaniają każdą ilość jedzenia, jaką rodzice przynoszą. Gdy tylko widzą nadlatującego rodzica, wydają z siebie piskliwy dźwięk i szeroko otwierają dziobki.. A każdy poranek, przynosi nam piękną pieśń samczyka: pieśń charakterystyczna wyłącznie dla tego gatunku. Zdjęcia choć robione z ukrycia i nie najlepszej jakości pokazują naszych małych gości.
01.07.2013
Urodziny miotu "A"

Dziś Światowy Dzień Psa i właśnie w tym dniu wyżły z pierwszego miotu urodzonego przez Czamę z Czarnego Dworu obchodzą swoje siódme urodziny. Jak ten czas szybko leci! Wydawać by się mogło, że dopiero rozpoczynałam swoją przygodę z wystawami, w której towarzyszyły mi Aghra, Adora i Amo – zawsze prezentując się doskonale i przysparzając mi dumy z ich posiadania, a tu okazuje się, że mija już siódmy rok. To była szczęśliwa siódemka!Dużo zdrówka, miłości, szalonych spacerów u boku ludzkich i psich przyjaciół i długiego życia u boku swych właścicieli


30.06.2013
Wydawałoby się, że trzy mocne samce nie mogłyby razem żyć w zgodzie w jednym stadzie. Jednak nasze psy: Camio Gianni i Hunter udowadniają, że teoria ta nie zawsze jest prawdziwa. Dzisiejszego dnia, podczas wyprawy nad Leźnicki zalew, wspólnie buszowały po polach, bagniskach i trzcinowisku - zalew w Leźnicy Wielkiej to jedno z nielicznych miejsc obecnie, gdzie śmiało mogliśmy wpuścić psy w trzcinowisko, nie obawiając się przeszkadzania kaczkom i ich dorastającemu potomstwu - w Leźnicy bowiem, na środku zalewu jest wyspa, a na niej rezerwat przyrody, gdzie dzikie ptactwo, w tym różne gatunki kaczek ma swój własny raj.
Tego samego dnia na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Szczecinie –w klasie championów została pokazana Davina Teogonia Black otrzymując od norweskiego sędziego ocenę doskonałą. Gratulujemy.

27.06.2013
Mieszkająca na stale w Nachodzie (CR) Freya nie próżnuje, a dowodzą tego najnowsze zdjęcia:
23.06.2013
Urodziny miotu "C"Oby wszystkie Wasze przyszłe lata upływały Wam w beztroskim szaleństwie u boku kochających właścicieli, z nieograniczonym dostępem do wszystkich psich przysmaków i przyjemności.


20.06.2013
Elfin- w domy nazywany -Ego- wyjechał ze swoją rodziną na wakacje nad polskie morze. Z tego urlopu, właściciel Ego, pan Remigiusz przesłał nam kilka fotografii- jak widać, miłość do wody jest w linii naszych wyżłów dziedziczna. A ja, mając okazję spotkać Ego kilkukrotnie od czasu jego wyjazdu z naszej hodowli, mogę śmiało powiedzieć, że jest właśnie taki, jakim powinien być dobry wyżeł - spokojny, opanowany i skupiony.
16.06.2013
Gdy 10-miesięczna Ellis przyjechała z nami z Niemiec w październiku 2011, była wielką zazdrośnicą, pilnie strzegącą nas przed resztą stada, i szanującą wyłącznie Adorę. Ellis bała się zarówno samochodów, jak i wielkich przestrzeni, i wody. Najlepiej czuła się w domu lub na smyczy przy nodze. Jednak szybko nauczyła się żyć w wielkim stadzie psów, odchodzić od nogi, szaleć z resztą psów nie tylko na działce ale i w terenie, reagować na gwizdki i nie pilnować nas na każdym kroku. Tylko pływanie było dla niej długo tematem tabu - oczywiście, lubiła brodzić w wodzie przy brzegu, jednak najczęściej obserwowała Gianniego i Irę, zamiast się do nich przyłączyć. Doszliśmy do wniosku, że w końcu się sama przełamie, tak jak było w przypadku innych jej oporów.

I faktycznie- tegoroczna wiosna sprawiła, że kilka dni upalnych było, jakby to środek lata trwał. Skorzystaliśmy z okazji i zwodowaliśmy niemal całe nasze stado w zalewie w Sokolnickim Lesie, gdzie woda nie jest głęboka i zejście do niej jest łagodne. A Ellis, obserwując wyścigi wyżłów w wodzie, w końcu sprawdziła granice swojej odwagi. Kilka fotek z tych prób i szaleństw pozostałego stada poniżej:
Od tego dnia, Ellis jest największą fanką pracy w wodzie - jest szybka, zdeterminowana i... niewiele w niej chęci do wychodzenia z wody. Z wielkim entuzjazmem także podejmuje z wody aporty i je oddaje. Podobną chęcią do aportowania charakteryzują się nasze wyżły i Jasna Ira:
13.06.2013
Dwie nowe fotki czekoladowej laluni czyli Belayi Theogonia:
11.06.2013
Nowiutkie, świeżutkie zdjęcia suczek z naszej hodowli otrzymaliśmy od Barbory, Jany i Zuzanny. Cora, Fleur i Freya mieszkają w Czechach, i tam pilnie pracują i uczą się. To, że mają wielką pasję to jednak schodzi na drugi plan, w obliczu wspaniałych właścicielek, jakie suczki mają - bo to właśnie dzięki nim, to co najlepsze jest w Corze i Freyi wychodzi na jaw - wspaniały charakter i wielka chęć do współpracy z człowiekiem i do nauki.
CORA Theogonia Black
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

FREYA Theogonia Black
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

09.06.2013
Pierwszą wystawę za sobą ma śliczna Filia Theogonia Black, córka naszej szalonej Aghry i Basco vom Osterberg. Filia, w domu nazywana Tajgą, brała udział w Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Kaliszu, gdzie oceniania przez sędziego uzyskała doskonały wynik - ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży oraz Najlepszego Juniora w Rasie, rozpoczynając jednocześnie Młodzieżowy Championat Polski.

Powodzenia i gratulacje na przyszłość!!
Na tej samej wystawie, w klasie championów prezentowany był także Cyrus Theogonia Black, który otrzymał ocenę doskonałą i wniosek CWC. Właścicielce i Cyrusowi, który jako szczeniak skradł mi serce, gratulujemy.

31.05.2013


Z okazji pierwszych urodzin miotu E życzę wszystkim maluchom i ich właścicielom wszystkiego najlepszego na przyszłość,
podbijania ringów i samych pierwszych lokat na wystawach,i konkursach, dobrego wiatru w polu,
zadowolenia z wiernej przyjaźni i towarzysza na długie lata!


30.05.2013
Freya (Aghra x Basco vom Osterberg) wciąż zapracowana - na swoim koncie ma swojego pierwszego odnalezionego kozła:
26.05.2013
Na Krajowej Wystawie Psów Myśliwskich prezentowany był w klasie młodzieży czarny ELFIN Theogonia Black. Oceniony przez sędziego Andrzeja Brabtetza, Elfin sięgnął po każdy tytuł, jaki tego dnia był dla niego dostępny. Wzorem swoich rodziców mowa o Adorze i Dorze Jasenky, którzy na wystawach radzili sobie nader dobrze, niemal zawsze wygrywając z konkurencją- najpierw otrzymał Zwycięstwo Młodzieży, następnie Najlepszego Juniora w Rasie, potem zagarnął tytuł Najlepszego w Rasie (BOB), stając w szranki z dorosłymi psami. A na koniec- otrzymał IV lokatę na wyborach Best in Show Juniorów. Niestety (albo na szczęście dla konkurencji) w wyborze Best of Group nie brał udziału.
Za zdjęcia bardzo dziękuję p. Izie Biernackiej.
20.05.2013
Freya i Zuzanna nie próżnują i wraz z nastaniem kolejnych dni, ponownie przystąpiły do pracy i treningów. Chociaż prawda jest taka, że Zuzanna po prostu lubi pracować z Freyą widząc w niej wielki zapał.


My tymczasem zwodowaliśmy nasze wyżle stado w sokolnickim stawie. Wyżły standardowo ogarnęło w wodzie szaleństwo i wzięta rywalizacja w wyścigu do rzucanego aportu. Nasze spinone początkowo przeżyły szok patrząc na ten "amok", ale za chwilę przyłączyły się do wyścigu i z wielkim zapałem korzystały z możliwości zabawy w wodzie:
19.05.2013
Chyba każdemu z nas zdarzają się takie pomysły, których później bardzo żałuje. Nie inaczej miała się sprawa zgłoszenia naszych psów na Wystawę Światową, i chociaż pomysł Tomka przyjęłam na początku z wielkim entuzjazmem, to im bliżej było do wystawy tym ja bardziej byłam niechętna tej eskapadzie. Pocieszałam się jedynie zwiedzaniem Budapesztu. I co się okazało? Im bliżej terminu wystawy, tym coraz więcej problemów zaczęło się pojawiać: a to dużo obowiązków w pracy, a to samochód zepsuty, a następnie w drodze okazało się, że GPS odmawia współpracy i skrupulatnie omija wszelkie autostrady. Ale dojechaliśmy, a ja przestałam żałować, że wzięliśmy w tej wystawie udział.

Naszą hodowlę reprezentowały trzy wyżły: dwa czarne deresze, tj. dwaj miotowi bracia Camio i Cyd, które prezentowane były w klasie użytkowej (bardzo licznie obstawionej) oraz hebanowy Diablo prezentujący się w klasie otwartej. Stawka WNK na „światówce” wynosiła ponad 80 prezentowanych psów.

Cała czwórka psów doskonale pokazała się zarówno ze strony eksterieru, jak i dobrego charakteru. Sędzia niemiecki Horst Kliebenenstein, który sędziował WNK, bardzo dokładnie oceniał każdego psa, mierząc go, sprawdzając uzębienie, osadzenie ogona, ruch oraz statykę. Wiele psów było zdenerwowanych a zbyt mały ring nie ułatwiał oceny. Nasze psy zachowały niemal stoicki spokój i tak oto: Cyd i Camio otrzymali ocenę doskonałą, Diablo zaś dodatkowo uplasował się na lokacie 4/12.

Na ringu Spinone Italiano prezentowana była nasza Ellis - Stannamore CONTESSA LISA ALICIA. Ellunia, choć szybko się zniechęciła długim czekaniem swoim eleganckim ruchem także zapewniła sobie 4 miejsce w swojej klasie. Spinone oceniała sędzina Barbara Muller (CH)

Wystawę więc możemy uznać za udaną… I tylko Budapesztu nie udało nam się zwiedzić, ale za to spotkaliśmy wielu dobrze i mniej znanych znajomych, obejrzeliśmy psy z czołowych hodowli na świecie. Poniżej załączam filmiki z ringu WNK z udziałem naszych psów, oraz zdjęcia Ellis.
Camio Theogonia BlackCyd Theogonia BlackDiablo Theogonia Black

Ellis - Stannamore CONTESSA LISA ALICIA

Podczas, gdy my konkurowaliśmy na światowych ringach, na czeskich polach swój debiut konkursowy miała nasza wychowanka – 9 miesięczna Freya Teogonia Black.

Biorąc udział w Zkouskach Vloh, które odbywały się w miejscowości Přepychy, Freya zachwyciła sędziów swoim zapałem i dobrym nosem, otrzymując 223/228 punktów i dyplom I stopnia, finalnie plasując się na II lokacie. Gratulujemy doskonałego wyniku.
15.05.2013
Definitywnie- wiosna zagościła u nas na stałe- chociaż w naszym lesie sokolnickim wszystko rośnie w nieco zwolnionym tempie. Ma to jednak swoje zalety- możemy się cieszyć młodymi roślinami nieco dłużej, dłużej podziwiać piękno kwitnących m.in. rododendronów, a zapach deszczu w lesie jest oszałamiający!
13.05.2013
8 miesięczna FREYA Theogonia Black, córka naszej Aghry Theogonia & Basco vom Osterberg wciąż ćwiczy i ostro pracuje w polu, ucząc sie posłuszeństwa, aportu oraz respektowania zwierzyny. Idzie jej coraz lepiej, chociaż wciąż zdarzają się chwile, gdy pasja ją ponosi. To daje jednak pewność, że jej praca wynika z pasji i chęci współpracy, a nie przymusu do konsekwentnego "perfekcyjnego" wypełniania jedynie poleceń.
12.05.2013
Podczas Prób Pracy Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych Ras w Łomii k. Mławy, prowadzona przez Tomasza Wińskiego ESTERA Theogonia Black doskonale prezentowała hodowlę i pracę jaką w jej szkolenie włożył Tomek, i... wygrała! Estera otrzymała maksymalną liczbę punktów czyli 100/100 oraz dyplom I stopnia! Właścicielom oraz trenerowi serdecznie gratuluję!
11.05.2013
Krótka, weekendowa wyprawa na Słowację dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i kilka zdjęć na pamiątkę- jednego dnia wyjeżdżaliśmy z zachmurzonej Polski, by przywitać słoneczny poranek po drugiej stronie Tatr.
Słowacja nie jest krajem, do którego często wyjeżdżamy- najczęściej nasze drogi wiodą przez Czechy, w których oboje z Tomkiem jesteśmy zakochani i wielokrotnie zamiast wyznaczonymi głównymi drogami- jeździmy po okolicznych wioskach podziwiając piękno czeskiej ziemi. Słowacja jest jednak równie urokliwa - minąwszy góry otoczyły nas płynne wzgórza obrośnięte kwitnącym rzepakiem i lucerna (wiosna po drugiej stronie Tatr przyszła zdecydowanie szybciej). Na szczytach owych wzgórz- dominowały ruiny potężnych niegdyś zamków. Na polach sporo zwierzyny, która dość odważnie, nawet widząc człowieka długo nie opuszczała swojego stanowiska. Oczywiście jeden dzień na wyprawę do zwiedzania to stanowczo za krótko, ale mimo wszystko- było miło. Zapraszam do obejrzenia kilku fotek.
5.05.2013
Mieszkając tak niedaleko Łodzi i będąc hodowlą zarejestrowaną w łódzkim oddziale, grzechem by było nie zgłosić naszych psów na majową wystawę międzynarodową. Przy okazji miałam wystawiać zaprzyjaźnioną gryfonkę korthalsa- czyli Chloe, a raczej Pioruna, jak na nią wołamy. Chloe jednak lubi pokazywać swój charakterek- i koniec końcem, na ringu prezentowana była przez Darię Zblewską, właścicielkę uroczej Hondy Zielona Brda, które odwiedziły nas w te ostatnie dni długiego weekendu.

Miło nam bardzo było ponownie spotkać pana Remigiusza, który wraz z córką przyjechał zaprezentować w klasie młodzieży Elfina, syna Adory i Dora Jasenky. A przy okazji, chciałabym nieco o tym hebanowym przystojniaku powiedzieć- Elfin wyrósł na przepięknego przedstawiciela swojej rasy: jest dużym, mocnym i silnym psem, o wspaniałym i efektownym ruchu, bardzo dobrej prezencji i ogromnym spokoju. Ma doskonała górną linię, doskonale nosi swój długi ogon na linii grzbietu, nie zadzierając go do góry.
ELFIN Theogonia Black- ocena doskonała, lok I, Zwycięstwo Młodzieży

"Ira" długo wyczekała się na swoją kolej prezentowania sie na ringu- jako ostatni wyżeł, zamykała stawkę zgłoszonych na wystawę legawców. Na wystawie znalazła jednak sporo fanów, którzy czekali do końca, by zobaczyć ją w ruchu na ringu. Ira doskonale odnajduje się w roli, jaką jej narzucamy i chętnie sie prezentuje- ma płynny, miękki i sprężysty ruch, który sprawia, że prezentuje sie bardzo efektownie. Za wykonanie zdjęć, bardzo dziękuję Darii Zblewskiej:
ILARIA dalla Valle del Reno - ocena doskonała, lok.I, CWC, CACIB, BOB

Podczas gdy my prażyliśmy się w słońcu na łódzkiej wystawie, Tomek z Hunterem przemierzał czeskie pola, przystępując do konkursu o nazwie Zkousky Vloh. Był to dla naszych obu panów sprawdzian. Zkousky vloh to podstawowy w Czechach konkurs pracy wyżła, który jest niezbędny do uzyskania pozwolenia do pracy w polu. Konkurs ten, jako odpowiednik niemieckego konkursy Derby, jest konieczny do przystąpienia do IKP. ZV obejmują pracę w polu, posłuszeństwo wobec zwierzyny, reakcję na strzał oraz ocenę stójki i wiatru. W owych zkouskach brał także udział Diablo Teogonia Black prowadzony przed Ludka Mullera. Oba psy z doskonałym efektem pokazały swoje umiejętności i pasję ( chociaż Hunter naginał wszelkie zasady z typową dla siebie radością) finalnie uzyskując dyplomy I stopnia oraz Lokaty- III dla Diablo oraz VI dla Huntera.

Za udostępnienie zdjęć dziękuję p. Zb.Ciemniewskiemu.
1.05.2013
Na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Manowie prezentowana była na ringu DAVINA Theogonia Black, córka Aghry i Atamana Duma Kazana. Davcia jak zwykle opanowana pokazała się pięknie, uzyskując ocenę doskonałą, lokatę 1 oraz kolejne CWC:
28.04.2013
Z wielkiego świata docierają do nas informacje o ubiegłorocznych szczeniętach Aghry i Adory. W Czechach Freya Teogonia Black przystąpiła do Jarni Svod, który zaliczyła śpiewająco uzyskująca doskonałą ocenę oraz następujący opis: "wzrost 59 cm, jasno brązowe oczy, zgryz nożycowy, kompletny, spokojny charakter. Głęboka klatka piersiowa i bardzo dobre przedpiersie. Na karku nieco luźna skóra. Bardzo ładnie ukształtowana głowa".

Na tym jednak miłe informacje się nie kończą. Zapraszam do obejrzenia kilku fotografii Freyi, ukazujących jej przygotowania do przyszłych konkursów i pracy na polowaniach. Freya ma obecnie niespełna 8 miesięcy:
Tymczasem w Hiszpanii czarna Eira Theogonia Black pilnie pracuje u boku Rafaela ucząc się nowych umiejętności i stając się coraz lepszym towarzyszem w polu:
27.04.2013
Wystawa Klubowa w zasadzie powinna być dla każdego szanującego się hodowcy imprezą niemal świętą. Nie ma bowiem wielu innych okazji, by zobaczyć na jednym ringu naprawdę wspaniałych przedstawicieli rasy. Staramy się zgłaszać z naszymi psami na wystawę niemal co roku, jeśli tylko mamy taka możliwość. Wystawa Klubowa we Wrocławiu pozostawiła w nas jednak lekki niesmak.

Sama wystawa była bardzo dobrze zorganizowana i zaplanowana. Organizator zadbał o to, by w konkurencjach hodowlanych pojawiła się jak największa liczba psów. Tym samym nasz czarne stado również zostało zaprezentowane. Naszą hodowlę reprezentowało 6 psów o umaszczeniu czarny i czarny deresz: CAMIO, CYD, CYRUS, DIABLO, DONAR i ELFIN. Serdecznie dziękuję właścicielom tych wspaniałych psów za udział w wystawie i reprezentowanie naszej hodowli. Ta szóstka psów pokazała występując w konkurencjach hodowlanych: najlepszy reproduktor i najlepsza suka hodowlana, iż obrany przez nas kierunek w hodowli jest właściwy.

Użyte w hodowli reproduktory Dor Jasenki oraz Tor ze Stipek zajeli I i II miejsce w konkurencji, natomiast nasza Adora Theogonia jako najlepsza suka hodowlana znalazła się na II miejscu. Wszystkie prezentowane z naszej hodowli psy otrzymały na wystawie oceny doskonałe, chociaż nie każdy z opisów był dla nas zrozumiały (jak np. określenie potężnego Camio psem drobnokościstym)

Na „Klubówce” zaprezentowała się także nasza suka Spinone Italiano Ellis- Stannamore CONTESSA LISA ALICIA, która oceniana przed portugalskiego sędziego- Pedra Luis Sanches Delerue- uzyskała Zwycięstwo Klubu oraz Zwycięstwo w Rasie

Poniżej foto- relacja z tego dnia z podziałem na konkurencje. Za wykonywanie zdjęć psom na ringu głównym dziękuję Violi, pani Izie Biernackiej i Tadziowi za możliwość opublikowania na naszej stronie zdjęć ich autorstwa.

Najlepszy reproduktor


Najlepsza suka hodowlana


Grupa hodowlana


Klasa młodzieży- ELFIN Theogonia Black


Klasa otwarta- DIABLO i DONAR Theogonia Black


Klasa użytkowa- CAMIO Theogonia Black


Klasa championów- CYD i CYRUS Theogonia Black


Spinone Italiano- "Ellis"- Stannamore CONTESSA LISA ALICIA20.04.2013
Do tej pory pokazywaliśmy niewiele zdjęć mojego czekoladowego Falco, który zamieszkał z nowymi właścicielami całkiem niedaleko nas. Ostatnio jednak udało nam się spotkać z Ewą i Pawłem oraz ich dziećmi, a ja miałam okazję pozachwycać się moim ulubieńcem. Falco wyrasta na bardzo proporcjonalnego psa, z pięknym odcieniem brązowej sierści, bursztynowymi oczami, i typowym dla Osterbergowej linii wyżłów- charakterystycznym spojrzeniem. Falco odznacza sie bardzo odważnym charakterem, na spacerach stawiając swoim właścicielom porządnie wymagania, w domu zmieniając sie w przytulankę dla dzieci, które ubóstwia i dzieli się chętnie z nimi ich własnymi zabawkami. Bardzo wcześnie odkrył, do czego służy mu nos, a ponieważ mieszka w okolicy obfitującej w zwierzynę, dość często go używa, powoli ćwicząc z właścicielami do przyszłych polowań.

Poniżej załączam całkiem sporo zdjęć przystojniaka, które obejmują całkiem spory okres czasu- właściwie niemal od dnia, gdy od nas odjechał aż do dzisiaj:

18.04.2013
Czyżby wiosna w końcu miała do nas przyjść? Chyba tak- śnieg już niemal cały stopniał, a w gałęziach drzew i bluszczu, który rośnie wokół nich zaczynają buszować ptaki i wiewiórki. Najbardziej towarzyskie i chętne do sfotografowania się kosy i rude wiewióry, jednak mam nadzieje że wkrótce uda mi się zapolować z aparatem i na pracowite dzięcioły, i na żółte wilgi a także bezczelnie prowokujące nasze psy grzywacze oraz sójki, które umilają dzień przepięknym śpiewem.

15.04.2013
W drodze z czeskich Silherowic do Nowego Yorku odwiedziła nas czekoladowa Pixie Bee ze Stipek. Została z nami przez kilka dni, podporządkowała sobie całe nasze psie stado, nastraszyła porządnie Gianniego wielokrotnie dokonując ataków terrorystycznych na jego długa brodę i ogon, a nas absolutnie zachwyciła wspaniałym charakterem. Dzisiaj odleciała, by dotrzymać towarzystwa dwóm miłym wyżłowym panom- Heiko i Bregonowi. Jestem pewna, że i w nowym domu błyskawicznie stanie się gwiazdą Nr 1!

30.03.2013
Święta Wielkanocne to jedne z najważniejszych dni w tradycji polskiej, a jak wiadomo- w Polsce bardzo pielęgnuje się tradycję i obyczaje- i mimo, iż każdy z nas próbuje być nowoczesnym i żyć z duchem czasu, są takie dni w roku, kiedy wszyscy sięgamy wgłąb siebie, do naszych starych zwyczajów, obyczajów. Dlatego przed Wielkanocną nasze domy są gruntownie sprzątane, przygotowujemy pisanki wielkanocne, pokrywając skorupkę jaj kolorowymi barwnikami i najrozmaitszymi wzorami, a potem rodzinnie święcimy koszyczki z żywnością w rodzinnej parafii. W koszyczkach- oczywiście obowiązkowo poza żywnością- obecne były także gałązki wierzby, która jako drzewo najwcześniej okrywa się zielenią, dlatego od lat pojmowana jest jako symbol odrodzenia się życia na wiosnę.

Ja tradycyjnie chciałabym złożyć życzenia wszystkim odwiedzającym naszą stronę, właścicielom psów z naszym przydomkiem oraz wszystkim sympatykom naszej hodowli, najszczersze życzenia, przy pomocy tej przepięknej kartki wielkanocnej, mającej blisko około stu lat, a którą udało mi się odnaleźć w internecie:

wyżeł niemiecki, spinone italiano
Z okazji Świąt pragniemy życzyć wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,
obfitości na Świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie życzą

Joanna i Tomek


24.03.2013
Dzisiejszego dnia odbyło się w Łodzi walne zebranie członków oddziału łódzkiego Związku Kynologicznego, na którym tradycyjnie obecni członkowie wybierali nowe władze, zarządzające pracą oddziału. Było odczytanie sprawozdań poszczególnych komisji z ubiegłej kadencji, okazja do dyskusji i oczywiście nowe wybory. Przy okazji wręczane były odznaczenia dla członków oddziału- niezmiernie miło jest mi się pochwalić, iż na tym zebraniu zostałam odznaczona brązową, honorową odznaką Związku Kynologicznego, chwalącą moją pracę hodowlaną i pracę w oddziale związku.

18.03.2013
Kilka aktualnych fotek Freyi, która jak widać prowadzi bardzo aktywny tryb życia:

16.03.2013
Kilka świeżutkich i zimowych zdjęć otrzymaliśmy także z Czech od Barbory i hodowli Taremys Bohemica:

12.03.2013
Nieznacznie zmieniły nam się plany co do naszej hodowli z chwilą, gdy znaleźliśmy idealnego kandydata, na ojca naszych przyszłych szczeniąt po Adorce. W związku z tym postanowiliśmy nieco namieszać w obecnych planach, i tym sposobem, zamiast szczeniąt po Adorze i Hunterze, planujemy miot po Aghrze i tymże kawalerze.

Więcej informacji nt. planowanego miotu umieścimy na stronie w ciągu najbliższych kilku dni.

11.03.2013
Najświeższy członek naszej hodowli- czyli Hunter ze Stipek został niedawno prześwietlony w kierunku dysplazji biodrowej- dzisiaj właśnie otrzymaliśmy przesyłkę z rodowodem Huntera z kliniki dr.Siembiedy z Wrocławia- rodowód z pieczątką i wpisem- pies wolny od dysplazji biodrowej- HD-A. Ale też, nie wierzyliśmy, by wynik Huntera był inny!

8.03.2013
Zapraszam do obejrzenia filmiku pokazującego pracę młodziutkiej- półrocznej Freyi Theogonia Black, która za zadanie miała odnalezienie aportu. Mała radzi sobie doskonale, a mnie bardzo cieszą pochwały, jakie słyszę od jej właścicieli na temat jej zachowania, entuzjazmu i pracy jakiej się uczy.7.03.2013
Nowiutkie zdjęcia Daviny, otrzymaliśmy od Małgosi:

19.02.2013
Otrzymaliśmy zdjęcia przepięknej Tajgi czyli Fillii Theogonia Black, z miotu Aghry i Basco. Tajga wspaniale się rozwija - już teraz sześciomiesięczna sunia ma doskonałą górną linię, prawidłowe nadgarstki, dobrze związane łapy, głęboką klatkę piersiową i wspaniale wypełnione przedpiersie. Zgrabna, kształtna - rośnie wybitnie obiecująco!
11.02.2013
Nie mam pojęcia jak to się stało - nie planując w najbliższym czasie żadnych wystaw z naszymi psami... zgłosiłam Huntera na dwudniową wystawę w Bydgoszczy. Efekt wystawy był całkowicie nas zadowalający, a mój szacunek do Huntera wzrastał z każd± chwil±- ten ciężko pracuj±cy pies potrafił się doskonale odnaleĽć w każdej sytuacji (szalenie spodobało mu sie spanie w hotelowym łóżku), a każda nowa osoba witana przez niego była z ogromną radością, niczym stary znajomy sprzed lat. Na wystawach (pierwszego dnia oceniany przez sędzinę Małgorzatę Lorenc, drugiego zaś przez Dorotę Witkowsk±) Hunter wybiegał oceny doskonałe i dwa wnioski CWC na Championa Polski, i tym sposobem, jeszcze tylko jedna wystawa oddziela go od uzyskania tytułu Championa Polski. Przypuszczam, że pobiegnie po niego z typową dla niego radością!

Tym razem, zamiast zdjęć- filmik z pierwszego dnia wystawy:
09.02.2013
Tadeusz, jako ¶wieżo upieczony my¶liwy nie próżnuje, i każd± woln± chwilę wykorzystuje, by udać się na polowanie z Cydem u boku. Tym razem, wraz z Tomkiem przemierzali tereny naszego koła pi±tkowskiego, chociaż tym razem zwierzyna niezbyt dopisała. Cóż, nie zawsze trzeba strzelać z broni, czasem wystarczy aparat:
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano
05.02.2013
Kilka fotek Bregona, czyli dumnego syna Czamy i Atamana przygotowywanego obecnie do konkursu BTR otrzymali¶my od Francine:
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano
01.02.2013
Miło jest się chwalić zdjęciami małych szczylków, miło jest sie pochwalić tym, jak rosn± i sie rozwijaj±, ale najmilsze jest widzieć jak te małe brzd±ce wyrosły na dorosłe psy. Tym razem chciałabym pokazać Asirię - czyli bliĽniacz± siostrę Amo, z pierwszego miotu Czamy i Atosa ze Stipek. Asirka mieszka na stałe w Holandii w Maastricht. Zdjęcia, które zał±czam otrzymałam od Casey, i pochodz± z lipca 2012 roku:

Asiria Theogonia:
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano
Nowe zdjęcia Leny-Belayi czyli mojej ukochanej Laluni, bezczelnie podkradłam ze strony Leny i Chloe, ale wierzę, że Tomasz nie będzie miał nic przeciwko ich prezentacji i u nas:
Belaya Theogonia Black:
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano
Także ze strony Leny i Chloe (www.grygonkorthalsa.pl) pochodz± czarno-białe fotki, na które załapały się nasze psy:
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano
22.01.2013
Kilka najnowszych fotek Fleur i Freyi- czyli dwóch ¶licznotek z miotu Aghry i Basco vom Osterberg, które wyemigrowały do naszych czeskich s±siadów:

Freya:
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano
Fleur z ojcem Basco:
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano
14.01.2013
Na III Karnawałowej Wystawie Psów Rasowych w Gdańsku, DONAR Theogonia Black, oceniany przez sędziego Wojciecha Burskiego otrzymał ocenę doskonał± oraz wniosek CWC. Donar na wystawach pojawia się rzadko, jednak konsekwentnie zawsze otrzymuje oceny doskonałe i pierwsze lokaty. Brawo!
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano
10.01.2013
Przyszedł czas, by Mała Czarna, czyli Fauna córka Aghry i Basco vom Osterberg wyjechała do swojego nowego domu- doł±czyła do Rafaela i naszej Eiry, urodzonej w poprzednim miocie Adorki. Niepozornie wygl±daj±ca Fauna zdominowała cały dom, podporz±dkowuj±c sobie Eirę (co wydawało mi sie nierealne, pamiętaj±c jaki charakter i pomysły nawiedzały starsz± czarnulę). Rafael przysłał także fotki- na których Fauna jak przystało na czarn± diablicę wygl±da niezwykle niewinnie:
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano
07.01.2013
Słodka Davina ma kolejn± wystawę na swoim koncie- na Królewskiej Wystawie Psów Rasowych w Mielnie, Davinka oceniana przez sędziego Andrzeja Manię otrzymała ocenę doskonał± oraz wniosek CWC. W zał±czeniu fotka Daviny (która zdecydowanie nie należy do wielbicielek wystawowych ringów) i przebogaty opis z karty ocen ocenianej suczki:
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano
02.01.2013
Nowy rok przywitamy zdjęciami Eres, czyli córci Adory i Dora Jasenky. Eres - rozwija sie prawidłowo, zarówno pod względem budowy jak i charakteru - w czym pomagaj± jej codzienne spacery i praca z wła¶cicielem, panem Adamem. Jak widać nieĽle - jak na półroczne szczenię pięknie sobie radzi w polu.

Zał±czone zdjęcia pochodz± z dwóch okresów - pierwsze pochodz± z listopada 2012 roku, zimowe za¶, w głębokim ¶niegu pochodz± z końca grudnia także tego roku:
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano
Archiwum: 2012

Archiwum: 2011


Joanna i Tomasz Brygier

lutinka@gmail.com
tel. 604-542-627

tomasz-brygier@wp.pl
tel. 0 608-083-511

95-039 Sokolniki - Las, ul. Łódzka 5
© Theogonia Black. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Flat Face Studio.