Nowości
25.11.2015
Na sprzedaż 8-miesięczny pies Bohun znad Nidzicy. Oferta skierowana do mysliwych - pies od wczesnych tygodni przyzwyczajany do pracy, obecnie - gotowy do polowań. Doskonała psychika - łatwo nawiązuje kontakt z człowiekiem.

Więcej informacji:
Tomek: 791-083-511
Robert: 790-880-800

poniżej filmy:
Aport z wody:Aport łyski w wieku 7 tygodni:
22.11.2015
W niedzielę, 21 listopada odbyła się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Kielcach, gdzie prezentowany był HERN Theogonia Black. Oceniany przez sędzinę- Marię Zasada - otrzymał ocenę doskonałą, lokatą II oraz res.CACIB.
5.11.2015
Nasze białasy rosną, nabierają masy, ich kość staje się coraz potężniejsza, ciało obrasta gęstą sierścią... a spojrzenie coraz bardziej... ludzkie - tak,tak, właśnie tego słowa chciałam użyć. Spinone Italiano to jedna z niewielu ras, których spojrzenie sprawia, iż można je pokochać niemal od pierwszego wejrzenia.

Niektóre ze szczeniąt zostały już dawno wybrane i zarezerwowane:
JOSHUA zamieszka w rosyjskiej hodowli spinone i foksterierów krótkowłosych "Skerli"
JOYA dołączy do niemieckiej hodowli z której wywodzą się Ira i Gianni czyli "dalla Valle del Reno"
JARO i JURAND także zamieszkają w Niemczech.

A pozostałe 7 szczeniąt - przedstawiam poniżej - jeszcze nie wszystkie znalazły swojego właściciela, więc zainteresowanych posiadaniem białasa - zapraszamy do kontaktu:


JAEGER Theogonia Black
JORAH Theognia Black
JEANELLE Theogonia Black zarezerwowana
JULIETTA Theogonia Black zarezerwowana
JASMINA Theogonia Black zarezerwowana
JAROD Theogonia Black zarezerwowany
JIBRIL Theogonia Black zarezerwowany
4.11.2015
Nowe zdjęcia Hagena Theogonia Black, na stałe mieszkającego w Wilnie, na Litwie:
3.11.2015

31.10.2015
Koniec października uraczył nas przepiękną pogodą - była to idealna okazja, by spróbować uwiecznić nieco harców naszych białasów:
20.10.2015
Przez tak długi czas skupiliśmy się na naszych perełkach spinone, iż narobiliśmy sobie zaległości, w przedstawianiu wyników wystawowo-użytkowych wyżełków niemieckich pochodzących z naszej hodowli. A jest o czym wspominać - jestem niesamowicie wdzięczna wszystkim tym, który mimo kaprysów pogody, dalekich odległości robią wszystko by pokazać swojego psa jak najlepiej - i sięgają po najwyższe tytuły.
Zaczynamy więc - od września.
2 września:
Dzięki uprzejmości Zosi Ostrowskiej - przedstawiam najnowsze zdjęcia Luki, czyli Hebana Theogonia Black, przygotowującego się do jesiennego sezonu konkursowego:

3 września:
Urodziny szczeniąt z miotu F:

wyżeł niemiecki, spinone italiano

9 września:
HEBAN "Luka" Theogonia Black (syn Aghry Theogonia i Huntera ze Stipek) debiutuje na pierwszych konkursach jesiennych! W weekend 5-6 wrzesnia Luka brał udział w czeskich Podzimnych Zkouskach w Jaromierzycach oraz miejscowości Velký Ratmírov osiągając następujące wyniki:

-5.09.15 r. w Jaromerzycach zdobył dyplom II/230 pkt
-6.09.15 r. w Velky Ratmirov gdzie zdobył dyplom I/281 pkt i II lokatę!!

Gratuluję!

12-13 września:
W ten weekend odbył się w Czechach Memoriał Milana Nowotnego, czyli konkurs w Polsce dość popularny - wielokrotnie udział w nim brali polscy przewodnicy ze swoimi psami, osiągając bardzo dobre wyniki. Jest to dość dobry sprawdzian szczególnie dla właścicieli wyżłów niemieckich krótkowłosych - bowiem memoriał oparty jest na regulaminie niemieckiego IKP. W tym roku Polskie psy osiągnęły rewelacyjne wyniki – a pochodzący z naszej hodowli utytułowany DIABLO Thegonia Black zajął II lokatę, maksymalną liczbę punktów oraz r.CACIT i r.CACT.

Poniżej kilka absolutnie przepięknych fotografii autorstwa Kateriny Lisovej z Czech:

10 października:
Tego dnia na wystawie prezentowana była Marta- czyli INDRA Theogonia Black z naszego pierwszego miotu spinone italiano. Marta wyrosła przepięknie, ale nie można też zapomnieć o doświadczeniu Rity- która od wielu lat hoduje i zajmuje się trymowaniem tej właśnie rasy- umiejąc perfekcyjnie przedstawić psy z jak najlepszej strony.
Półroczna Marta brała udział w wystawie Klubu Duńskiego w Aars, gdzie w klasie szczeniąt uzyskała lokatę pierwszą, ocene wybitnie obiecującą, a w porównaniu szczeniąt wszystkich ras- miejsce III!

Tego samego dnia w Czechach, na Podzimnych Zkouskach debiutował HERN Theogonia Black. Uzyskał dyplom Ist oraz 297/300 punktów! Gratuluję!
17 października:
Kolejne użytkowe osiągnięcie HERNA!
Tym razem na Zkouskach Vloh w Hlucinie Hern otrzymał także dyplom I stopnia oraz 225/228 punktów (wiatr-4pkt).

Brawo!

Tymczasem w Polsce w Opolu, nasza Heera wraz z Tomkiem brali udział w Próbach Polowych dla Wyżłów i Psów Małych Ras.Chociaż ludziom aura nie sprzyjała, na szczęście psy biorące udział w PP radziły sobie dobrze- co zdaniem mojego meza jest sporą zasługą organizatora- który stworzył bardzo dobre warunki dla każdego psa we wszystkich konkurencjach. Główną zaletą było jednak to, iż ocena psów odbywała się w terenie zasobnym w naturalną zwierzynę.

Heera pięknie zaliczyła próbę strzału, następnie pole (gdzie nos ją nieco poniósł, przez co straciła punkt na posłuszeństwie) a na koniec wodę. Finalnie - w niecałą godzinę zaliczyła wszystkie konkurencje, uzyskując 97/100 punktów i dyplom I stopnia - jednocześnie zajmując I miejsce.
Nagroda dla Tomka także się znalazła - dla Najlepszego Menera.


05.10.2015
Szczeniaki mają 7 tygodni i wciąż czekają na swoje nowe domy!
Wszystkie mają prawidłowy mleczny zgryz, a chłopcy mają swoje skarby w mosznie.
Suczka 1 - JOY zarezerwowana
Suczka 2 - JULIETTA zarezerwowana
Suczka 3 - JASMINA zarezerwowana
Suczka 4 - JEANELLE
Piesek 1 - JAEGER zarezerwowany
Piesek 2 - JAROD
Piesek 3 - JARO zarezerwowany
Piesek 4 - JIBRIL zarezerwowany
Piesek 5 - JURAND zarezerwowany
Piesek 6 - JOSHUA zarezerwowany
Piesek 7 - JORAH
03.10.2015
I ponownie przedstawiam fotki naszych szkrabów. Polska jesień jest co prawda najpiękniejsza- ale mimo wszystko kapryśna. Dzisiaj jednak- dopieściła nas cudną pogodą, ciepłym słoneczkiem. Dodatkowo - dzień umilił fakt, iż z okazji obchodów Dnia Św. Huberta- w Łęczycy ( o samej imprezie opowiem w najbliższym czasie)- odwiedzili nas przyjaciele- z Poznania, Warszawy i okolic.

Szczenięta miały dziś wiele rąk do głaskania!
28.09.2015
Kilka dni temu były fotki małych rozbieganych po zielonej trawce - dzisiaj miały nieco trudniej - co prawda pozy wystawowe ćwiczyliśmy nie po raz pierwszy - jednak do tej pory, nie było aż tylu rozpraszających bodźców. Efekt jednak jest dla nas zadowalający - zresztą oceńcie sami:
Suczka 1 - JOY
Suczka 2 - JULIETTA
Suczka 3 - JASMINA
Suczka 4 - JEANELLE
Piesek 1 - JAEGER
Piesek 2 - JAROD
Piesek 3 - JARO
Piesek 4 - JIBRIL
Piesek 5 - JURAND
Piesek 6 - JOSHUA
Piesek 7 - JORAH
26.09.2015
Chociaż pogoda ostatnio jest zdecydowanie zmienna... a nasze okolice to dość wietrzne tereny - wykorzystaliśmy okazję i zabraliśmy maluchy na ich pierwszy spacer. Zielona trawa okazała się fascynująca, dorosłe psy bezczelnie na małe białasy nie reagowały zasłużyły więc na szczenięcy ochrzan... a ilość przestrzeni do biegania tak duża.... że z natłoku wrażeń małe przespały kilka godzin!

Jednak dobry pies to zmęczony pies :)
07.09.2015
Ostatnio jedna ze znanych mi osób nazwała nasze szczenięta białymi perłami - określenie strasznie miłe i bardzo mi się spodobało. Aczkolwiek... te perły zaczynają się robić... coraz bardziej pomarańczowo złote - czyli nabierają tej barwy, która jest najbliższa memu sercu. Stawiając powoli swoje kroki, których namiętnie się uczą wyglądają rozkosznie - łapy im się wciąż plączą i co pewien czas lądują na zadku. Są przezabawne!

Wszystkie szczenięta zostały po raz pierwszy odrobaczone!

Poniżej - fotki z 21 dnia ich życia.
Suczka 1
Suczka 2
Suczka 3
Suczka 4
Piesek 1
Piesek 2
Piesek 3
Piesek 4
Piesek 5
Piesek 6
Piesek 7
26.08.2015
Maluchy rosną w oczach- tym razem, zamiast tradycyjnie- zrobić im fotki, gdy mają tydzień- przedstawiamy szczeniaczki w ich 10 dobie. Przyznam szczerze, że nadal nie lada wyzwaniem jest dla mnie odróżnianie ich między sobą- między nimi są subtelne różnice, że potrzebowaliśmy odrobinę więcej czasu, by lepiej je poznać i jak najlepiej przedstawić..

Maluchy wciąż nie mają imion, więc jeśli znacie jakieś ciekawe- związane z językami, legendami lub mitami- i zaczynające się na J- zapraszamy do kontaktu:
Suczka 1
Suczka 2
Suczka 3
Suczka 4
Piesek 1
Piesek 2
Piesek 3
Piesek 4
Piesek 5
Piesek 6
Piesek 7
22.08.2015
Niecały tydzień temu urodził się jubileuszowy miot w naszej hodowli. Wyjątkowy, nie tylko dlatego, iż dziesiąty- ale także dlatego, iż to pierwszy miot jednolitych szczeniąt w Theogonii. 11 białych smoków dba teraz o to, byśmy nie musieli przesypiać nocy, a w dzień się także nie nudzili! Spory miot- sporo pracy. Tylko Irze wydaje się to nie straszne- to ogólnie szalenie cierpliwa i opanowana suka, która wszystko przyjmuje ze stoickim spokojem.
Na razie nasze maluchy rosną a pierwsze ich fotki, zamieszczam poniżej:
21.08.2015wyżeł niemiecki, spinone italiano

Więcej informacji w dziale "szczenięta".
02.08.2015
Już w połowie sierpnia spodziewamy się narodzin kolejnego miotu spinone italiano!
Tym razem ze skojarzenia naszej Iry i Ecco oczekujemy szczeniąt o wyłącznie biało-pomarańczowym umaszczeniu, lecz z wielkimi predyspozycjami wystawowo-myśliwskimi.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!
Szczenięta z poprzedniego miotu znalazły swoje domy głównie za granica- w Niemczech, Danii oraz Szwecji!
O: Finnone AMARCORD
ur. 31.05.2009
więcej...
M: ILARIA dalla Valle del Reno
ur. 22.07.2011
więcej...


27.07.2015
W miniony weekend w Czechach odbyła się VII VII edycja Memoriału im. Jitky Hromádovéj, czyli międzynarodowego konkursu, oceniającego pracę psów w lesie,wodzie oraz polu. Nie mogło na nim braknąć naszego Diablo, który tym razem jako jedyny reprezentował Polskę, uzyskując znakomity wynik 558/576 i z dyplomem I stopnia zajął ostatecznie 4 lokatę na 23 psy startujące w memoriale.

zdjęcia: Zbigniew Ciemniewski
25.07.2015
Na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Częstochowie Heera zaliczyła kolejną wpadkę- uświadamiając nam, że to, iż jest naprawdę ładna, nie znaczy, że na ringach wystawowych będzie nam szło jak burza- musimy popracować nad jej chęciami współpracy w wystawianiu się, by nie przypominała kupki nieszczęścia. Adora, prezentowana kolejny raz w klasie weteranów- prezentowała się doskonale, ale nic nie pobije Luki, czyli Hebana Thegonia Black, który wspaniałym i sprężystym krokiem wybiegał sobie najpierw CACIB, a następnie Zwycięstwo Rasy.

Anna, gratuluję- pasujecie do siebie idealnie! Jako dowód mam filmik.

HEBAN Theogonia Black:


HEERA Theogonia Black:

wyżeł niemiecki, spinone italiano


ADORA Theogonia Black:

wyżeł niemiecki, spinone italiano

Nasza włoska, biała i kudłata morda czyli ILARIA dalla Valle del Reno jak zwykle ze spokojem przyjmowała wszystko co się wokół niej działo, mając w nosie nawet nagłą burzę która... dosłownie zmiotła ringi i namioty. Ocena została dokończona pod gigant namiotem chroniącym ring honorowy w dość ekstremalnych warunkach, a Irenka otrzymała Zwycięstwo Rasy oraz CACIB. Zasłużenie!


19.07.2015
Na Krajowej Wystawie Psów Myśliwskich w Legnicy:
HEERA Theogonia Black - doskonała, lok II
ADORA Theogonia Black- doskonała, lok, I, Najlepszy Weteran
ILARIA dalla Valle del Reno- doskonała, lok I, CWC, BOS

Po prawie 5 latach nieobecności na wystawach- weteranka wystaw- Adora przeżyła szok, gdy weszła na teren stadionu- i chociaż była totalnie rozleniwiona uporczywym upałem, zaprezentowała się naprawdę elegancko na ringu i poruszała się wspaniale. Heera weszła chyba w spóźniony okres buntu co pokazała na ringu, pokazując się niezbyt chętnie- szczególnie w ruchu.Sprawiedliwie dostała lokatę II.

Ira zaś była wspaniała pod każdym względem- nie przeszkadzało jej ani długie czekanie na ocenę, ani upał :)

Zdjęcia z wystawy- dzięki uprzejmości Anastazji Walczak:
11-12.07.2015
Diablo w trakcie kolejnego sezonu konkursowego! Tym razem wraz z właścicielem brał udział w konkursie leśnym dla wyżłów "Pohár Honebniho společenstva Starič".
Diablo uzyskał bardzo ładny wynik 232 punktów oraz dyplom I-wszego stopnia.

Zdjęcia: Tereza Krettkova
1.07.2015

wyżeł niemiecki, spinone italiano

29.06.2015
Na wystawie psów w Luige (Estonia) prezentowany był w klasie młodzieży HAGEN Theogonia Black.Oceniany przez izraelskiego sędziego Zvi Kupferberga, Hagen otrzymał ocenę doskonałą oraz tytuły Zwycięstwo Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie oraz Najlepszy w Rasie (BOB). Jednocześnie uzyskał tytuł Młodzieżowego Championa Estonii. Gratulujemy!
27.06.2015
Na nowy dom czeka także ISSA Theogonia Black- mała Iza, która tak właściwie powinna mieć na imię Iskra. To dziewczę o genialnym charakterze jest szczenięciem niezwykle otwartym i przyjaznym, o ogromnej chęci do współpracy z człowiekiem. A do tego świetnie wygląda- ma bardzo obiecującą typową dla rasy budowę, mocny kościec i bardzo dobrą jakość sierści, a do tego bardzo pożądane w rasie- ciemne oko. Podobnie jak w przypadku Idrysa- doskonale nadaje się jako pies do polowań jak i towarzyszący- a także do wystawiania podczas wystaw psich.
25.06.2015
Na nowego właściciela wciąż czeka brązowo-dereszowaty, 4 miesięczny piesek rasy wyżeł włoski szorstkowłosy- czyli spinone italiano.
IDRYS- a właściwie Lucek, jak go w domu nazywamy jest psem bardzo spokojnym i zrównoważonym- jest typowym przedstawicielem rasy. Ostrożny wobec nieznajomych, bardzo oddany rodzinie.
Wykazuje bardzo dużą pasję do współpracy z człowiekiem, przyzwyczajony do nietypowych dźwięków, innych psów, dorosłych i dzieci. Ze względu na doskonałą okrywę włosową polecamy go szczególnie myśliwym- matka szczenięcia jest suką polującą, zaś pies pochodzi z włoskich linii psów trialsowych- jednak ze względu na bardzo otwarty charakter, Lucek byłby doskonałym psem towarzyszącym.
Idrys ma prawidłowy, mleczny zgryz oraz oba jądra w mosznie. Jest psem bardzo obiecującym pod względem budowy ciała, o dużych predyspozycjach wystawowych.

Poniżej zdjęcia oraz krótki filmik z pierwszych treningów wystawiania:22.06.2015
Urodziny miotu „C”
wyżeł niemiecki, spinone italiano

Składamy kolejne życzenia dla naszych wychowanków i ich właścicieli, życzymy samych przyjemności, kolejnych wspaniałych i długich lat spędzonych razem w zdrowiu, spokoju i miłości. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich.

20.06.2015
Za nami kilka niespodziewanych dni w Danii, gdzie wyjechały z nami Indra i Isadora,by zamieszkać w swych nowych domach. Słońce i deszcz wzajemnie wciąż walczyły o ważność na niebie, to jednak nie przeszkodziło nam w spacerze z psami. Była z nami także Ira- bohaterka podróży, która do Ecco wyjechała w celach matrymonialnych- o efektach i skuteczności działań obojga- powiadomimy w najbliższym czasie. Tymczasem-kilka zdjęć:
14.06.2015
Kilka fotek z naszego ogrodu:
12.06.2015
Lekko spóźnieni, ale jak najbardziej pełni dumy donosimy, iż na Klubowej Wystawie w Brnie - 06.06.2015 prezentowany był HERN Theogonia Black ( Hunter ze Štípek & Aghra Theogonia ). Oceniany przez czeskiego sędziego i hodowcę Lucky (Hern) otrzymał: ocenę doskonałą oraz tytuły Klubowy Zwycięzca Młodzieży oraz Najlepszy Junior (V1 , CAJC, BOJ)
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

Fot. Katerina Lisová
Handler: Tereza Krettkova

10.06.2015
Nasze spinoni rosną, lecz jeszcze dwoje z nich czeka na swój nowy dom. Issa i Idrys to wymarzone puchate szczenięta, o wspaniałym charakterze i ogromnych predyspozycjach wystawowo-użytkowych. Oba szczeniaki są sprytne i rezolutne - temperamentne, śmiałe i ciekawskie. Mają wspaniałą budową ciała i charakterystyczną dla rasy głowę o prawidłowych liniach.
Oba szczenięta maja prawidłowy mleczny zgryz. Piesek posiada oba jądra w mosznie. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu drogą telefoniczną lub mailową.
Suczka: ISSA Theogonia Black
Piesek: IDRYS aka "Lucious" Theogonia Black
07.06.2015
Trzymiesięczne spinoni to nie są malutkie pieski - a w domu jest jeszcze z nami cała szóstka. Już niedługo dwaj biali panowie wyjadą do Szwecji, a dereszowata Isadora do Danii.

Jednak nie wszystkie psiaki znalazły swoje domy - wciąż na swoją kolej czekają Indra, Idrys i Issa - wesołe i bardzo otwarte na świat szczenięta, o ogromnym potencjale wystawowym - cała trójka charakteryzuje się doskonałą budową ciała, mocną kością, typową dla rasy głową. Szczenięta są zaszczepione, odrobaczone, posiadają mikrochip i paszport.
ISSA Theogonia Black
IDRYS Theogonia Black
INDRA Theogonia Black


wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano


Każdego zainteresowanego - zapraszam do kontaktu. Spinone to wyjątkowa rasa, bardzo oddana właścicielowi, o dużej cierpliwości i łagodności - a jednocześnie o ogromnym wdzięku.
A jego oczy są niemal ludzkie.

4.06.2015
Jak ja lubię takie przedłużone weekendy… czerwcowe mini wakacje dopisały piękną słoneczną pogodą i stały się też okazją do rodzinnego spotkania Theogoniaków. Sokolniki rozbrzmiały tupotem powiększonego o wiele wyżlich gości łap. Dla „małych” spinonków było to nowe poznawcze wyzwanie i okazja do dokuczania, a dla gości okazja do pójścia w pole i sprawdzenia nowych nieznanych terenów. Dziękujemy za odwiedziny, miło spędzony czas, długie rozmowy i porady. To był bardzo relaksujący czas. Zapraszamy ponownie.
31.05.2015
Kolejny wspaniały wynik z testu pracy: HAGEN Theogonia Black zakończył kolejny test z dyplomem pierwszego stopnia i prawie maksymalną liczbą punktów! Gratulacje!
Dziś właśnie dziewiątka wyżełków z Miotu „E” skończyła 3 lata, z tego tytułu chcielibyśmy złożyć urodzinowe życzenia wszystkim wyżłom z tego miotu i ich właścicielom. Dziękujemy Właścicielom za opiekę i miłość, życzymy wszystkiego najlepszego na długie lata wspólnego życia w zdrowiu i szczęściu.
25.05.2015
Najważniejsze są dobre geny!

DIABLO Theogonia Black i jego syn - BOHUN znad Nidzicy
23.05.2015
Trzymiesięczny spinone i dziewięcioletnia krótkowłosa - a pod względem wzrostu, nie ma tak dużej różnicy:

Imre i Aghra
21.05.2015
Wspaniale zapowiadające się szczenięta po naszym reproduktorze HUNTER ze Stipek i pięknej Fazie z Króliczego Dołka (po Torze ze Stipek) czekają na nowe domy.

Kontakt z hodowcą, wieloletnim myśliwym: Marcin Królikowski: poraj71@wp.pl , tel 604-97-94-81

CENT
CANON
CZART
CZAKO
CZABI
CZAD
18.05.2015
Praca wre!

Po długiej rekonwalescencji po przebytej w grudniu ubiegłego roku z powikłaniami babeszjozie, HEERA wróciła do pełni swoich sił i kondycji. Tym samym wróciła do ćwiczeń - podczas których wcale się nie oszczędza. Z każdym jednak dniem udowadnia nam, ile jest warta i jak wielki potencjał w niej drzemie - jest wytrwała, pełna pasji i bardzo chętnie się uczy. Ona niemal czyta w naszych myślach to, czego od niej oczekujemy. A wystawia... przepięknie. Pewnie, że zdarzają się jej mniejsze lub większe wpadki ale w końcu to pies, a nie zaprogramowany cyborg :) Poniżej dwa filmiki z ostatnich ćwiczeń :

WODA:

POLE:
14.05.2015
Planowany bardzo obiecujący miot!

FREYA Theogonia Black, córka naszej Aghry i wspaniałego BASCO vom Osterberg została pokryta niemieckim reproduktorem IVO vom Hinschen Hof. Planowane narodziny szczeniąt - na początku lipca. Szczenięta polecamy głównie myśliwym - oboje rodzice są polujący, sprawdzeni podczas wielu testów użytkowych:

FREYA
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

IVO
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

Zainteresowanych szczenięciem z tego obiecującego skojarzenia zapraszamy do kontaktu.


10.05.2015
Czas błyskawicznie ucieka - małe spinonki rozpoczęły własnie 10 tydzień życia - a jedna z suczek jest już właściwie w nowym domu. Iris wyjechała do Kopenhagi w Danii, gdzie zamieszkała w domku z ogrodem i brązowo dereszowym towarzyszem - także spinone.

Pozostałe zaś towarzystwo czeka na swoją kolej wyjazdu. Dawno jednak nie było pokazane, jak pięknie się rozwinęły. Oto więc fotki szczeniąt w wieku 10 tygodni:

PIESKI:
IMRE Theogonia Black (rezerwacja - Szwecja)
IDRYS Theogonia Black (wolny)
ISANDRO Theogonia Black (rezerwacja - Szwecja)
SUCZKI:
ISSA Thegonia Black (wolna)
ISADORA Theogonia Black (wolna)
ITALIA Thegonia Black (rezerwacja- Polska)
INDRA Theogonia Black (wolna)
IRMELIN Theogonia Black (rezerwacja- Niemcy)
05.05.2015
Nowe zdjęcia Belayi- Leny:

04.05.2015
Nowe zdjęcia reproduktora DIABLO Theogonia Black - na jednym ze zdjęć z jednych swoich dzieci- z Adą znad Nidzicy.

03.05.2015
Heban Theogonia Black uczestniczył po raz kolejny w Próbach Pracy Wyżłów miejscowości Łomia k/Mławy ZO PZŁ Ciechanów po raz kolejny otrzymując I stopień. Gratulujemy.

02.05.2015
Tegoroczny ten tak zwany „długi weekend” obfitował w wydarzenia i chwile o których warto wspomnieć. Zacznę od ważnego dla hodowcy momentu jakim jest przegląd hodowlany i przegląd hodowli. W dniu dzisiejszym cała nasz dziewiątka spinonków przeszła pozytywnie przegląd hodowlany o czym świadczą pozostawione dokumenty.
Kolejne wydarzenie to udział w Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Łodzi 2 przedstawicieli naszej hodowli:
Heban Theogonia Black, który otrzymał ocenę doskonałą oraz Zwycięstwo Młodzieży, kończąc tą wystawą Młodzieżowy Championa Polski. Gratulacje i powodzenia w dalszych dokonaniach,

oraz Estera Teogonia Black, która prezentowana w Klasie Młodzieży otrzymała ocenę doskonałą i lokatę 2.

Za piękne zdjęcia bardzo dziękuję Justynie Szkudłabskiej

Dzień tak aktywnie wypełniony nie mógł się zakończyć inaczej jak rodzinnym spacerem po Piątkowskich łąkach, gdzie tak Heban - Luka jak i Heera mogły się wybiegać i wykazać swoimi zdolnościami.

27.04.2015
Kolejna dobra wiadomość z Litwy dotycząca Hagena i jego właścicieli. Hagen uczestniczył w swoim pierwszym sprawdzianie zdolności, który zaliczył z pozytywnym skutkiem. Trzeba zaznaczyć, że ani Jolanta ani też Gedyminas nie są związani z myślistwem, tym bardziej cieszą efekty, poświęcenie i próby pracy z psem myśliwskim. Powodzenia w dalszych dokonaniach.

Tymczasem nasze kudłate smoki rosną jak na drożdżach. W porównaniu do szczeniaczków wyżła niemieckiego- spinoni zachowują się prawie jak nie… wyżeł. Spokojne, opanowane- ba, nawet zrelaksowane.
Co je łączy z naszymi poprzednimi miotami? Maluchy są ciekawskie i pojętne, a bezczelne gołębie tak samo służą im do nauki wystawiania jak w przypadku niemieckich wyżelków. Każda rzecz jaka istnieje- nadaje się do aportowania. A jaka rzecz jest najlepsze do zabawy?? Doniczka- im większa, tym lepsza. Wskazane jest także- by robiła jak najwięcej hałasu.
Amo tradycyjnie przyjął na klatę pilnowanie, strzeżenie, sztorcowanie małych w obliczu niebezpiecznego świata jaki je otacza (!!!), Aghra zaś znalazła kolejnych naiwniaków, z którymi można pobawić się w zabawę piłeczką. Oboje zaś skrzętnie wykorzystują okazje, by poleżeć z tymi przedstawicielami puchatego szczęścia.

Poniżej kilka aktualnych fotek:

26.04.2015
HEERA Theogonia Black po raz pierwszy była prezentowana na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Opolu w klasie młodzieży uzyskała swoje pierwsze tytuły- Zwycięzcy Młodzieży i Najlepszego Juniora w Rasie, rozpoczynając jednocześnie Młodzieżowy Championat Polski:

Zaś Ira- ILARIA dalla Valle del Reno, otrzymała sporo pochwał od sędziny (w związku z nowymi ustaleniami związku kynologicznego w sprawie rezygnacji z opisów psa w karcie oceny- brak dowodów) i tytuł Best of Breed.

26.04.2015

wyżeł niemiecki, spinone italiano

25.04.2015
Heban Theogonia Black uczestniczył w swoim pierwszym teście umiejętności - Próby Polowe Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych Ras w Uśniakach k/Garwolina. Luka (Heban Theogonia Black) uzyskał doskonały wynik i zdobył dyplom I pierwszego stopnia uzyskując maksymalną ilość 100 pkt. oraz lokatę 1/16.

wyżeł niemiecki, spinone italiano

22.04.2015
Miłe dla hodowcy wieści otrzymaliśmy z Litwy. Hagen Theogonia Black stał się Młodzieżowym Championem Litwy. Tytuł otrzymał na podstawie ocen z trzech Wystaw Międzynarodowych. Gratulujemy i życzymy dalszych już dorosłych sukcesów.

21.04.2015
Składamy najlepsze życzenia dla wyżełków z miotu "H”. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego na długie lata życia. Właścicielom dziękujemy za opiekę i miłość.

wyżeł niemiecki, spinone italiano


17.04.2015
I kolejne fotki- tym razem mojej ulubienicy po wsze czasy- czekoladowa BELAYA- Lena Theogonia Black zawsze dla mnie będzie najcudowniejszym i najmądrzejszym wyżłem.... cóż, ma to po mamusi :D

15.04.2015
Dzisiaj kolejna porcja zdjęć. A na początek HAGEN Theogonia Black, który mieszka w przepięknym Wilnie. Swoją drogą- mam wielkie szczęście, że prawie wszystkie szczenięta wiodą naprawdę szczęśliwe życie ze swoimi właścicielami- i tak jest właśnie z Hagenem. Takich właścicieli jak Gedyminas i Jolanta, życzyłabym wszystkim hodowcom:

A kolejne fotki- to nasze "małe" kudłate kulki szczęścia:

14.04.2015
wyżeł niemiecki, spinone italiano

13.04.2015
I przyszedł czas na nowe ustawiane fotki:

PIESKI:
IMRE (zarezerwowany)
IDRYS "Lucjusz"
ISANDRO (zarezerwowany)
SUCZKI:
INDRA
IRIS (zarezerwowana)
ISADORA
IRMELIN (zarezerwowana)
ITALIA (zarezerwowana)
ISSA
12.04.2015
Na Krajowej wystawie Psów Rasowych w Legionowie prezentowana była Estera Theogonia Black, która zaprezentowana w pięknym stylu w klasie młodzieży otrzymała ocenę doskonałą oraz tytuł Najlepszy Junior.

Aniu, Gratuluję i dziekuję za Twoją wytrwałość!

11.04.2015
Nasze brzdące rosną jak na drożdżach- i są coraz bardziej urocze- wszystko co robią, jest zupełnie inne niż znane nam dobrze wyżełki niemieckie. Są spokojniejsze, bardziej opanowane, a gdy myślą- na czole marszczy im się skóra. W ten weekend pojechaliśmy w odwiedziny do Sokolnik, gdzie zakamarki i drzewka iglaste szalenie im się podobają. Poniżej- kilka fotek z ich eksplorowania nowych terenów:

02.04.2015
Zbliża się Wielkanoc, wyjątkowy czas, w którym symbolika, tradycja ludowa i budzący się do życia świat przyrody splatają się w jedno. Chrześcijanie świętują zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, przyroda po zimowym śnie budzi się na nowo do życia, tradycje ludowe upamiętniają wydarzenia i te sprzed tysięcy lat, jak i podkreślają naturalne przemiany w przyrodzie – wiosna rozpoczyna nowy cykl życia, obsiewania, zbierania plonów i cieszenia się nimi. I my tez w nawiązaniu do tradycji składamy wszystkim sympatykom naszej hodowli wiosenne, Wielkanocne życzenia.

wyżeł niemiecki, spinone italiano


31.03.2015
Maluchy rosną-a jakże.W minioną sobotę skończyły już 4 tygodnie. Nadal im ciężko zrobić zdjęcia- teraz jednak, mamy za sobą pierwsze pozy ustawiane- i niektóre z nich doskonale się w tej roli odnalazły. Ale też... to, co jest ładne, zawsze się będzie doskonale prezentowało.

PIESKI:
IMRE (zarezerwowany)

IDRYS "Lucjusz"

ISANDRO (zarezerwowany)

SUCZKI:
ITALIA (zarezerwowana)

INDRA

IRIS

ISSA

IRMELIN

ISADORA

30.03.2015
Mój zachwyt nad Freyą i jej zapałem do pracy chyba już nigdy nie opadnie. Właściciele Frei -a z nimi ich podopieczni- nie próżnują i nie ważne jaka obecnie jest pora roku. Zbliżająca się wiosna już skłoniła Zuzannę do wyjścia w pole i pierwszych treningów, a że wychodzi im to znakomicie widać na załączonych obrazkach.

Nowiutkie, świeżutkie fotki Gandhiego:

a także kilka fotek Luki, czyli Hebana Theogonia Black, który pod srogim okiem Tomka Wińskiego trenuje z Anią do wiosennych prób polowych:

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

Zdjęcia : Zofia Ostrowska


23.03.2015
W minioną sobotę nasze maluchy skończyły trzy tygodnie - nie są to już maleństwa - 3 tygodnie i około 2,5 kg wagi. Zaczynają być coraz ciekawsze - kłócą się już ze sobą, powoli zaczynają polować na swoje ogony i podgryzać je..

Są też coraz trudniejsze do fotografowania - tradycyjna sesja zdjęciowa okazała się niewypałem. Udało nam się wybrać po 1 fotce... co i tak uważam za sukces:

PSY:

IMRE
wyżeł niemiecki, spinone italiano
IDRYS
wyżeł niemiecki, spinone italiano
ISANDRO
wyżeł niemiecki, spinone italiano

SUCZKI:

ITALIA
wyżeł niemiecki, spinone italiano
IRMELIN
wyżeł niemiecki, spinone italiano
IRIS
wyżeł niemiecki, spinone italiano

INDRA
wyżeł niemiecki, spinone italiano
ISADORA
wyżeł niemiecki, spinone italiano
ISSA
wyżeł niemiecki, spinone italiano

Ostatni tydzień marca obfitował w fantastyczne informacje dotyczące pociech z najmłodszego miotu czyli miotu H – Hebana i Haresha Theogonia Black.
Heban (domowe imię Luka) prezentowany na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Katowicach osiągnął wspaniały wynik, ocenę doskonałą, lokatę I oraz Tytuł Zwycięzca Młodzieży. Powodzenia Aniu.

wyżeł niemiecki, spinone italiano


Natomiast Haresh Theogonia Black, mieszkający w Moskwie może pochwalić się swoim pierwszym sukcesem na Wiosennej Wystawie Psów Myśliwskich (21.02.2015r.) Haresh otrzymał srebrny medal.

i wystawowym, gdzie na swojej pierwszej wystawie - Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych EURASIA 2015 otrzymał ocenę doskonałą i Zwycięstwo Młodzieży. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

19.03.2015
Dzisiaj tylko krótki filmik:15.03.2015
Kolejne dobre wieści z Niemiec - HADRIA Theogonia Black zaliczyła Derby z dyplomem I st.

Klaus- Gratulujemy!

14.03.2015
Nasze małe smoki mają już dwa tygodnie - większość z towarzystwa ma już szeroko otwarte oczy i uczy się wytrwale chodzenia, chociaż i tak, w kręgu największych zainteresowań wciąż mają pełny brzuszek. Ale dzięki temu rosną i są coraz bardziej zachwycające. Coraz dłuższy włos sprawia, że wyglądają teraz jak małe pluszowe misie - z brązowymi i różowymi noskami.

A tak maluchy się obecnie prezentują:

ISANDRO Theogonia Black

ISADORA Theogonia Black

ITALIA Theogonia Black

IDRYS Theogonia Black

IRIS Theogonia Black

INDRA Theogonia Black

IMRE Theogonia Black

ISSA Theogonia Black

IRMELIN Theogonia Black

10.03.2015
Doskonałe wieści dotarły do nas z Niemiec, gdzie w ubiegłym roku zamieszkała Hadria. Po sezonie ćwiczeń i treningów, Hadria uczestniczyła w swoim pierwszym teście oceniającym pracę w polu - VJP.
Jak jej poszło? Doskonale - z oceną Super Gut i wysoką punktacją.

Poniżej- zdjęcia dowodowe:

Z okazji pierwszych urodzin miotu „G” wszystkim wyżełkom i ich właścicielom życzymy długiego, pełnego radości i długiej aktywności życia.

wyżeł niemiecki, spinone italiano

07.03.2015
Jeśli kiedykolwiek myślałam, że szczenięta wyżle są najpiękniejsze pod słońcem, to tylko dlatego, że do tej pory nie widziałam szczeniąt spinoni. Pachnące mlekiem, puchate i mięciutkie, z wyraźnie garbatym nosem- małe cudo. Czy mam swoich faworytów- oczywiście- wszystkie! Minął tydzień, a ja wciąż nie umiem osłabić swojego zachwytu nad nimi. Nie mogę się na nie napatrzeć.

PIESKI:

IMRE
IDRIS
ISANDRO
SUCZKI:

IFIGENIA (28.02-02.03.2015)
ISADORA
ITALIA
ISSA
IRIS
IRMELIN
INDRA
02.03.2015
DIABLO Theogonia Black i jego ostatnie polowanie w sezonie łowieckim 2014-2015:

28.02.2015
I stało się! Przyszedł na świat pierwszy w naszej hodowli miot spinone italiano- wcale nie małych sierściuchów -a ja sama poczułam się, jakby to był w ogóle pierwszy miot w hodowli. Małe spinacze okazały się bardzo głodne, bardzo ruchliwe i bardzo silne- Ellis zaś okazała się być fantastyczną, bardzo opiekuńczą matką- najchętniej nie opuszczałaby teraz posłania nawet o krok. Serdecznie zapraszam do odwiedzin naszej hodowli i rezerwacji maluchów- spinoni są rasą bardzo rodzinną, oddaną i spokojną- podczas polowań niezwykle wytrzymałe, cierpliwe i metodyczne. Dlatego też doskonale odnajdą się zarówno w domu z tradycjami myśliwskimi jak i jako zwykły towarzysz rodziny. No może nie całkiem zwykły- w końcu pies o wyglądzie smoka Falcora z Niekończącej się Historii nie może być zwykły... Zapraszam do obejrzenia zdjęć z pierwszej doby maluchów:

24.02.2015
Ponoć luty jest najtrudniejszym zimowym miesiącem. Jeśli to prawda- to mamy w tym roku wielkie szczęście- nam pogoda nawet dopisuje. A co u naszych wychowanków? Bardzo aktywni spędzają ze swoimi właścicielami czas- na polowaniach, pieszych wędrówkach- jedno ćwiczą już do swoich pierwszych prób polowych, inni leniuchują lub po prostu cieszą się życiem.

Poniżej kilka fotek psów z naszej hodowli:

wyżeł niemiecki, spinone italiano
FREYA
wyżeł niemiecki, spinone italiano
CRISTO
wyżeł niemiecki, spinone italiano
BELAYA

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano
GANGA
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano
DIABLO

18.02.2015
Po długiej chorobie, będącej następstwem uporczywej do leczenia babeszji, Heera w końcu wróciła do zdrowia i kondycji. Przez ostatnie dwa miesiące aż serce mnie bolało, gdy widziałam zrezygnowane kręcenie głową naszych weterynarzy. Chociaż wyniki krwi straszliwie leciały w dół, suka nie poddawała się i wciąż walczyła, więc i my nie mogliśmy przecież zrezygnować. I tak, po dwóch miesiącach walki Heera znów przypomina dawną siebie- wesołą, skoczną i pełną energii. Gdy zaczęła wystawiać gołębie z sąsiedztwa, wiedzieliśmy, że co złe mamy już za sobą. Wraz ze zdrowiem wróciliśmy więc do treningów- początkowo krótkie, by nie obciążać organizmu małej- ale jakiś cudowny efekt- pasja i chęć do współpracy Heery jest wspaniała.

Poniżej kilka najnowszych fotek:
28.01.2015
Gdy kilka lat temu, z pewną niecierpliwością i niepewnością jechałam do Niemiec w okolice Kolonii, po naszego pierwszego spinone, nie przypuszczałam, że w ciągu kolejnych lat, nagle będę miała ich 3... a tymczasem- właśnie spodziewamy się pierwszego miotu tej rasy.

Spinoni (tak, tak, liczba mnoga ma we włoskim inną końcówkę)- jakże różne od wyżła niemieckiego- okazały się ciepłe, niezwykle posłuszne, opanowane i wściekle oddane swojej rodzinie. To pies, którego zachowania możemy być zawsze pewni- a do tego ten wygląd niczym u smoka Falcora z Niekończącej się opowieści. Cóż to dużo mówić- spinoni to psy, o których charakterze można wiele opowiadać.

Co jest jednak najważniejsze?
Dla sportowców- pies o świetnych warunkach fizycznych i wielkiej wytrzymałości, dla pracujących w dogoterapii- ciepły charakter, delikatność i cierpliwość, dla przyszłych wystawców- elegancki, posuwisty i niemal koci ruch, dla myśliwych- wytrwały i konsekwentny towarzysz, któremu złe warunki terenu nie są straszne, a w wodzie czuje się niczym wydra..

Nasz pierwszy miot urodzi się po sprowadzonej ze znanej holenderskiej hodowli Ellis. Zaś ojcem szczeniąt zostanie Finnone Amarcord, w domu nazywamy Ecco- pies o cechach typowych dla doskonałego spinone, co ma odzwierciedlenie w doskonałych wynikach wystawowych. Poza wieloma ważnymi tytułami, wśród swoich osiągnięć Ecco posiada tytuły z Danii, Holandii, Szwecji, Niemiec oraz Anglii.

Już na początku marca spodziewamy się narodzin szczeniąt. Oczekiwane umaszczenia- to biały, biało-pomarańczowe i brązowe deresze. Wierzymy, że będą tak urodziwe jak i ojciec, i obdarzone taką myśliwską pasją jak ich matka.

Zapraszamy do rezerwacji!!

wyżeł niemiecki, spinone italiano


24.01.2015
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Kownie

Kolejny udany występ najmłodszego pokolenia Theogoniaków, i tym razem mieszkający na Litwie Hagen wspaniale się zaprezentował otrzymując w klasie szczeniąt ocenę wybitnie obiecujący i najlepsze szczenię w rasie.

12.01.2015
Pierwsze osiągnięcia użytkowe 8 miesięcznego Hagena Teogonia Black (Aghra Teogonia & Hunter ze Stipek)

wyżeł niemiecki, spinone italiano


11.01.2015
Na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Gdyni- prezentowany z doskonałym skutkiem był DONAR Theogonia Black, który uzyskał ocenę doskonałą, lok,I, CWC,BOS, BOB, Oraz BOG I!!

Rafał, gratuluję i bardzo dziękuję!

wyżeł niemiecki, spinone italiano


8.01.2015
Nowe zdjęcia Diablo:

1.01.2015wyżeł niemiecki, spinone italiano


Kolejny rok za nami. Jak ten czas szybko leci, kolejny rok podsumowań. Podsumowując muszę przyznać, że ten rok obfitował w różnorakie wrażenia, z jednej strony smutne ale także radosne jak np. fantastyczne osiągnięcia dwóch braci miotowych z naszej hodowli : Diablo Teogonia Black ( min. udział Diabla w Kleeman 2014 a także w Memoriale Jitky Hromadowe w Czechach) i Donara Teogonia Black , który w 2014 roku otrzymał tytuł Międzynarodowego Championa Pracy. Budujące jest to, że praca hodowlana nie idzie na marne i kolejne psy z naszej hodowli potwierdzają swoją przydatność użytkową.

Donar

wyżeł niemiecki, spinone italiano

Archiwum: 2014

Archiwum: 2013

Archiwum: 2012

Archiwum: 2011


Joanna i Tomasz Brygier

lutinka@gmail.com
tel. 604-542-627

tomasz-brygier@wp.pl
tel. 791-083-511

95-039 Sokolniki - Las, ul. Łódzka 5
© Theogonia Black. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Flat Face Studio.