Nowości


31.12.2014
Koniec roku doprawdy obfitował nam w wydarzenia- zaplanowane na przełom i stycznia krycie Ellis niespodziewanie odbyło się o wiele wcześniej. Moim wyborem, dla pierwszego w naszej hodowli miotu tej cudownej rasy został Finnone AMARCORD- pies przecudnej urody, jeszcze wspanialszym charakterze i doskonałym pod każdym względzie rodowodzie, który zapewnia zarówno wartość użytkową jak i eksterierową rasy.

Jestem pewna że w skojarzenie Ecco i naszej Ellis pozwoli uzyskać nam doskonałe szczenięta, które znajdą dobre i odpowiedzialne domy. Tymczasem, zapraszam do zapoznania się z informacjami nt miotu, oraz osiągnięć rodziców - w dziale MIOTY, a także do poznania tej rasy i rezerwacji szczenięcia!

Finnone AMARCORD „Ecco”

Stannamore CONTESSA LISA ALICIA „Ellis”

24.12.2014
A że czas już świąteczny i pełen zadumy
składamy Wam świąteczne życzenia!

Życzymy Wam pięknych i niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia. Błogich i pełnych poczucia bezpieczeństwa, niech czasu wystarczy na niespieszne pogawędki, kontemplację choinkowych ozdób i bukietu kuchennych zapachów. A pod choinką oczywiście mnóstwo prezentów.


20.12.2014
Na podwójnej Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Wilnie (LT) prezentowane były dwa psy z naszej Hodowli: German i Hagen Theogonia Black. Oba psy doskonale się zaprezentowały, siegając po najwyższe lokaty w swoich klasach:


HAGEN Theogonia Black: oceny: 2x wybitnie obiecująca, 2x Best Puppy

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano


GERMAN Theogonia Black: oceny: 2x doskonała, lok I, 2x Best Junior

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

Autorzy wykorzystanych zdjęć: Rasa Rugiada, Jolanta Bagdonaite

8.12.2014
Urodziny Miotu „D”

wyżeł niemiecki, spinone italiano

Wszystkim maluchom z miotu "D" życzymy długiego i szczęśliwego życia u boku swoich opiekunów, szerokiej i bezpiecznej przestrzeni do realizowania pasji a Właścicielom dziękujemy za opiekę i miłość.5.12.2014
Jeszcze niedawno pisałam tylko o zakończonym Interchampionacie Pracy Polskim Championacie Pracy dla DONARA Theogonia Black, a tymczasem- już jest gotowy dyplom potwierdzający drugi z tytułów!

30.11.2014
Podczas Krajowej Wystawy Psów Rasowych w Legionowie prezentowany był jednolicie czarny Heban-Luka Theogonia Black. Prezentował się doskonale- czerń jakby nie było- zawsze jest elegancka i ukazuje to co najlepsze. Heban otrzymał doskonały opis, ocenę doskonała i lokatę II.

wyżeł niemiecki, spinone italiano

20.11.2014
Dzisiaj dotarły do nas z Wrocławia rodowody naszych suczek spinone italiano- Ellis i Iry, wraz z zaświadczeniami z opinią lekarza weterynarii nt stawów biodrowych obu dziewczyn.
Niniejszym miło mi poinformować, że zarówno Ellis jak i Ira maja wynik prześwietlenia- HD-A

16.11.2014
Wspaniałe wieści z Litwy: HAGEN Theogonia Black ma za sobą swoją pierwszą wystawę w klasie Puppy - otrzymują wspaniały opis: "wybitnie obiecujący z typową głową, silnym karkiem, głęboką klatką piersiową, długą i prawidłową górna linią. Wspaniały temperament. Wspaniałe szczenię!".

Gediminas i Jolanta - gratuluję i życzę dalszych sukcesów!!

Poniżej zbiór różnych fotek"małego Amo" z Litwy:

9.11.2014
Na Międzynarodowej Wystawie Psów rasowych w Kielcach prezentowany był Heban Theogonia Black, oceniany przez sędziego Aleksandra Skrzyńskiego otrzymał ocenę "wybitnie obiecujący" oraz lokatę drugą. Powodzenia Aniu na kolejnych wystawach.

3.11.2014
Każdy już zapewne zna historię i legendę o św. Hubercie, patronie myśliwych, leśników i jeźdźców. Według jednego z wielu podań - żywot Huberta wypełniały całonocne biesiady w towarzystwie druhów z książęcej drużyny i dnienie spędzane na polowaniach. Hubert w łowach zupełnie się zatracił. Polował bez opamiętania. Nie przestrzegał nawet zasady, by dzień święty święcić. Podczas jednego z takich wypadów Hubert goniąc za zwierzyną natknął się na jelenia ze świetlistym krzyżem między rogami. Jeleń przemówił do niego ludzkim głosem upominając, aby ograniczył swoją pasję do polowania wskazując, że dzień święty trzeba święcić. Zdumiony Hubert po tak niecodziennym spotkaniu, postanowił jak najszybciej się nawrócić. Jedne źródła podają, iż rozdał swój majątek ubogim i na jakiś czas został pustelnikiem, inne, że bezzwłocznie przybył na dwór świętego Lamberta, by zostać jego uczniem. Po śmierci swego nauczyciela i mentora to właśnie jemu przypadł zaszczyt pełnienia funkcji biskupa Maastricht. Nazywano go apostołem Ardenów, gdzie pełnił działalność misyjną. Widziano w nim także jednego z czterech Marszałków Bożych. To właśnie on oraz święci Korneliusz, Antoni Pustelnik i Kwiryn z Neuss mieli – według ludowych wierzeń – być szczególnie blisko Bożego tronu, dzięki czemu modlitwy kierowane do Stwórcy za ich wstawiennictwem miały być niezwykle skuteczne.

wyżeł niemiecki, spinone italiano

2.11.2014
Nowiutkie zdjęcia ulubienicy Tomka - czyli Gandzi - suczki o niezwykle poważnym spojrzeniu i zachwycającym charakterze:

26.10.2014
Tradycyjnie jak co roku - w ostatni weekend października, na łęczyckiej starówce odbył się myśliwski Hubertus. Choć pogoda nieco nosy nam odmroziła, a wiatr przewiał uszy nastroje były wspaniałe, dzięki niezawodnym przyjaciołom, których obecności nie mogło zabraknąć. Tym razem jednak nie uwieczniłam naszych wspomnień w fotografiach.

Poniżej tylko trzy fotki naszych łobuziaków, które w mniejszym lub większym stopniu brały udział w imprezie:

13.10.2014
Niedawno zdecydowaliśmy, że Gandzia zdecydowanie zasługuje na nowy dom, w którym będzie miała swoje ukochane łóżko, swoją działkę i swój domek. I tak poznaliśmy Olgę- bowiem to ona i jej rodzina taki dom mogli naszej dziewczynce zapewnić. Wczoraj otrzymaliśmy pierwsze fotki z nowego domu- widać, że Gandzia czuje się dobrze i pewnie!

9.10.2014
Hurra!!

Wielka duma mnie rozpiera i to z bardzo niebanalnego powodu! Wczorajszego dnia, Donar prowadzony na Międzynarodowych Field Trialsach w Busku przez włoskiego trenera Giuseppe Molinari uzyskał ostatni konieczny wniosek do otrzymania tytułu MIĘDZYNARODOWEGO CHAMPIONA PRACY (C.I.T).

Przed Donarem jeszcze wiele wyzwań- w końcu to dopiero 4 letni pies!!

7.10.2014
Najmłodsze pokolenie Theogoniaków rośnie i rozwija swoje umiejętności. Nasza Heera nabrała w końcu nieco spokoju i ogłady (najwyższy czas!!) a czarny Heban, w domu zwany Luką pilnie ćwiczy ze swoją właścicielką Anią:

Heera:
wyżeł niemiecki, spinone italiano

Heban-Luka:
wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

autor zdjęć: Zofia Ostrowska

5.10.2014
Po raz pierwszy pies z naszej hodowli występował na jednym z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie, dla wyżłów niemieckich krótkowłosych- czyli na Kleeman Prufung, podczas którego pies może uzyskać tytuł Kurzhaar Sieger.

DIABLO Theogonia Black po bardzo udanym sezonie konkursów prowadzony przez Ludka Mullera prawidłowo pracował podczas konkurencji, uzyskując niemal same 4- czyli bardzo wysokie noty- jednak wiadomo- pies to nie maszyna, i zawsze może wykonać dane zadanie nieco słabiej. Tym razem, ta gorsza ocena skutkowała brakiem ukończenia konkursu, choć w niewielkim stopniu mnie to smuci- ważne, że pies się pokazał w nowych warunkach, i pracował prawidłowo.

Poniżej pamiątkowa fotka reprezentantów klubu czeskiego wyżłów niemieckich- bowiem to właśnie w czeskich barwach występował Diablo (drugi od lewej)

29.09.2014
Niesamowicie miłe... ba - budujące wieści dotarły do nas od Rafała, którego Donar zdobywa niesamowite sukcesy na Field trialsach. Tym razem Donar dokonał niemałego sukcesu: Zakończył Polski Championat Pracy oraz rozpoczął Międzynarodowy Championat Pracy, wygrywając konkurs w Czechach:

pełne wyniki:
1. 22.04.2014, Międzynarodowy FT Piotrków Trybunalski- CPC, res. CACIT
2. 17.09.2014, FT Bruntal Czechy – 1 ECC, CAC, CACIT
3. 18.09.2014, FT Bruntal Czechy – 2 ECC, res. CAC, res. CACIT
4. 28.09.2014, Międzynarodowe FT Tarnów im. K. Tarnowskiego – 1 ECC, CPC, CACIT

28.09.2014
Cóż może być przyjemniejszego niż towarzystwo psów w niedzielny słoneczny poranek?

21.09.2014
Niesamowicie udany dzień spędzony w Skierniewicach na pierwszym Pikniku Myśliwskim, organizowanych przez myśliwych dla mieszkańców miasta. Było to spotkanie hodowców psów, sokolników, kucharzy.. każdy znalazłby coś dla siebie. Impreza ciepła i naprawdę skierowana do ludzi, pozbawiona elementów zniechęcających do łowiectwa i myślistwa, połączona z degustacją przysmaków przyrządzonych przez myśliwych... i samego Karola Okrasę:

18.09.2014
W polskich przysłowiach jest jednak wiele prawdy- w przypadku czekoladowego Herna, w domu nazywanego Lucky'm można zastosować dwa: "czym skorupka za młodu nasiąknie.." oraz "kto z kim przestaje, takim się staje". Ów młodzieniec, wychowując się przy boku doświadczonego już w polu Diablo Theogonia Black pilnie uczy się, bez problemu pokonując kolejne wyzwania. Jest cierpliwy, opanowany, i każde zadanie wykonuje z niesłychanym spokojem. Poniżej kilka filmików i zdjęć z jego codziennych ćwiczeń. jego pracę, trzeba docenić- wszak to tylko 5 miesięczny młodzik:

i zdjęcia z ciężkim aportem lisa:
14.09.2014
Heera, córka Aghry i Huntera - rozwija się wyśmienicie - co prawda jej radosny i wesoły charakter, odziedziczony całkowicie po rodzicach, był głównym powodem, dla którego sobie ją upatrzyłam, ale i jej budowa jest niezwykle miła dla oka. Poniżej fotki naszej łobuzicy w wieku 5 miesięcy:

08.09.2014
Wyżełki z miotu „F” – Freya, Frey, Fauna, Fleur, Falco, Felix, Filia i Farrah - właśnie kończą 2 lata. Miot „F” jest niemal w 100% użytkowy, z dużymi sukcesami użytkowymi i pozostający w rękach myśliwych. Jestem bardzo dumna z ich pracy i osiągnięć. Na następne lata życzę Wam kolejnych wspaniałych osiągnięć, radości i wspaniałej przyjaźni.

wyżeł niemiecki, spinone italiano

04.09.2014
Najmłodsze pokolenie z miotu G i H korzysta z cudnej pogody - w roli głównej Heera, Gandzia i Gandhi:

31.08.2014
Matka z córką- czyli Aghra z Heerą

23.08.2014
FREYA Theogonia Black to suczka, która nieustannie daje mi powody do dumy! Wiem, oczywiście wiem, iż to także wielka zasługa jej właścicieli, którzy wiele serca wkładają w jej szkolenie- ale to przynosi efekty, a Freya właśnie wygrała kolejny konkurs w Czechach. Tym razem uczestnicząc w Memoriale Vladimíra Kováře, który polegał na ocenie jej pracy w wodzie.

Freya otrzymała lokatę pierwszą, dyplom Ist oraz maksymalna liczbę punktów- 100/100!

Poniżej zdjęcia z konkursu:

Przetłumaczony regulamin konkursu pracy wodnej dostępny jest TUTAJ

14.08.2014
No i nasz dom opustoszał, choć pozostały z nami 2 suczki Heera i Ganga, dbając o to byśmy się jednak zbytnio nie nudzili. Otrzymujemy zdjęcia od naszych podopiecznych. Maluchy się na razie wspaniale rozwijają. Starsze natomiast towarzyszą swoim opiekunom na wakacjach. Poniżej zdjęcia z nowych domów młodych Theogoniaków.

Hagen na wakacjach

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

Cora na wakacjach

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

11.08.2014
Żurawie Gniazdo w Maleszowej stało się domem dla kolejnego naszego wychowanka. Hern doskonale się zaaklimatyzował w nowym miejscu i jak widać poniżej już się zgrał z nowym opiekunem. Nie tylko zabawa jak widać mu w głowie, już świetnie potrafi radzić sobie z aportem z wody, dzielnie dźwigając przedmiot niemal tak duży jak on sam.9.08.2014
Na Klubowej Wystawie Wyżłów w Czeskiej Lipie – Zakupy w Czechach prezentowana była Fleur Theogonia Black otrzymując ocenę doskonałą, trzecie miejsce oraz kwalifikacje do hodowli. Gratulujemy doskonałej oceny.

Na okładce katalogu wystawowego Klubowej Wystawy Wyżłów w Czeskiej Lipie – Zakupy znalazł się nasz Amo Theogonia

6.08.2014
Pewnie każdy hodowca ma w miotach swoje jakieś najulubieńsze szczenię, mnie to też nie ominęło. Takim moim ukochanym maluchem był kiedyś Cyrus, z którym nie umiałam się rozstać mimo chętnych na niego, tak teraz w miocie „H” znów znalazłam swój ideał - i był nim Haresh. Stawiałam zaporowe ceny, i długo rozmawiałam z zainteresowanymi, tak bardzo chciałam by trafił do dobrego domu. Mam nadzieję, że Haresh będzie szczęśliwy ze swoją nowa rodziną w Moskwie. Dobrego życia maluszku.

5-6.08.2014


Lato, wakacje to z pewnością dobry czas na spotkania towarzyskie, oczywiście psiarskie. Tradycyjnie już gościliśmy w Sokolnikach wspaniałe psy i oczywiście ich właścicieli Tomasza i Anitę. Belaya – Lena i Chloe przechodziły test wytrzymałościowy sprawdzając swoją tolerancję na rozbrykane szczeniaki. Test oczywiście przeszły doskonale, dla nas te dwa dni były okazją do wytchnienia, do długich rozmów, wymiany doświadczeń i rad. Przyjeżdżajcie częściej.

26-27.07.2014
Memorial Jitky Hromadove 2014

Diablo jak zwykle mnie nie zawiódł, na VI Memoriale Jitki Hromadovej, który odbył się w Opavie w Czechach – Diablo zajął II miejsce otrzymując 560 pkt. oraz dyplom I stopnia. Wynik ten tym bardziej mnie cieszy, że mimo kontuzji, jakiej uległ Diablo podczas konkursu, dzielnie wytrwał do końca i osiągnął doskonały wynik. Diablo otrzymał także wyróżnienie z polski - Puchar Klubu Wyżłów PZŁ, jako Najlepszy Pies z Polski uczestniczący w Memoriale. Gratuluje właścicielowi Diabla osiągnięć i dziękuję za ciągłe podnoszenie poprzeczki i potwierdzanie użytkowości psa pochodzącego z naszej hodowli.

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

Autor zdjęć: Tereza Krettkova
Zdjęcia z Memoriału - autorstwa Darii Hynek:

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

Na konkurs pojechał także Hern, jak widać na zdjęciach, chłopak zachowywał się bardzo godnie kibicując starszemu bratu.

Nadszedł także czas wyjazdu Hebana do nowego domu. Jestem pewna, że czarnuszek godnie zajmie miejsce Cyda, i przyniesie Ani, jego właściciele tyleż samo radości:

25.07.2014
Oficjalne potwierdzenie Biura ZG ZKwP o przyznaniu tytułu Championa Polski dla Diablo Theogonia Black.

25.07.2014
Większość brzdąców z naszego ostatniego miotu już bałagani w nowym domu - niektóre z nich wyjechały naprawdę daleko - jak Peace River w Kanadzie, czy Löningen w Niemczech a także Wilno na Litwie, a przed naszym Hareshem - Nugatem, jak go w domu nazywamy – droga jeszcze daleka - w nowym domu w Moskwie będzie jednak już za tydzień.

Tymczasem poniżej zamieszczam zdjęcia maluchów z miotów G i H w nowych domach:

GAURI:
HERN:
HADES:
HAGEN:
HADRIA:


24.07.2014
Na Krajowej Wystawie Psów Myśliwskich na Legnickich Polach duży sukces odniosła czarno-dereszowata FILIA Theogonia Black. Oceniana przez polskiego sędziego Filia - Tajga otrzymała ocenę doskonałą lokatę 1, tytuł Najlepszej Dorosłej Suki w Rasie, oraz Najlepszej w Rasie (BOB).

wyżeł niemiecki, spinone italiano

fot. Patrycja Włodarska

15.07.2014
Wszystkie szczenięta z tegorocznych miotów „G” i „H” znalazły już nowe domy, chociaż jeszcze przebywając z nami, czekają na swoja kolej wyjazdu. Pod koniec lipca nasz dom nagle opustoszeje, gdy wyjedzie trzech moich muszkieterów: Heban, Hern i Haresh, wciąż zostaną jednak z nami Ganga i Heera.

Tymczasem tych wszystkich, którzy wciąż szukają doskonale odchowanego, zadbanego i zdrowego malucha, o dobrym rodowodzie i świetnych predyspozycjach myśliwskich zapraszam do odwiedzenia hodowli Blackberry Point, gdzie kilka szczeniąt wciąż czeka na nowy dom. Te szczenięta z uroczym charakterem i radością wyróżniają się zaradnością, pomysłowością i zacięciem. Są odważne i bardzo otwarte.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na stronie www.blackberrypoint.pl , a już poniżej kilka fotek szczeniąt:

12.07.2014
Do nowego domu w Kanadzie w Peace River poleciała łobuzica Haylee - i niemal od razu dostałam kilka fotek - mimo stresów związanych z lotem, i dość niehumanitarnym traktowaniem podczas lotu, widać, że z nowym właścicielem suczka jest szczęśliwa:

5.07.2014
Nasi dzicy, ptasi towarzysze:

3.07.2014
No i stało się - nasz uroczy czarnuszek Gryf wyjechał do Hiszpanii. Ten mały urwis przodował w niszczeniu wszelkiej ładnej i kwietnej roślinności na naszej działce, jednak wszystko łatwo mu wybaczaliśmy… jego uroczy charakter rozbrajał nas całkowicie - podobnie jak wielka miłośc do wody - Gryf korzystał z każdej okazji do moczenia się! Zresztą - u nowego właściciela, pierwsze co zrobił - to skorzystał z basenu !

Poniżej kilka fotek Gryfa z ostatnich dni w Polsce, ale także już z nowymi właścicielami:

2.07.2014
Podczas gdy nasze życie zdominowane było przez szczeniaki- dwie kudłate spinonki uczyły się pod pilnym okiem Jacka Smoczyńskiego- przed nimi pracowity sezon!

01.07.2014
1 lipca to Światowy Dzień Psa, a dla naszej hodowli to także 8 rocznica urodzin miotu „A”. od którego zaczęła się nasza przygoda z wyżłami, to szczególna rocznica. W miocie tym urodziło się 9 szczeniąt, które znalazły dom w Polsce i za granicą. Arante i Arkesh zamieszkały w USA, Asyria w Holandii a Aranda, Aminis i Azis w Polsce. W hodowli pozostało rodzeństwo :Amo, Adora i Aghra, które kończą właśnie dziś 8 lat , w ten sposób stają się weteranami.

Świeżo upieczonym weteranom życzę dobrego zdrowia, radosnych chwil
ze swoimi właścicielami, ciepłego miejsca na kanapie i samych smakowitości
do zajadania.


wyżeł niemiecki, spinone italiano


Kończy się też pewien etap w życiu naszej hodowli, nasze pierwsze suki hodowlane z naszym przydomkiem idą na zasłużony odpoczynek dołączając do swej matki Czamy. Zarówno Adora jak i Aghra przyniosły nam wiele dumy i radości, wspaniale się prezentując na wystawach, uzyskując najwyższe notowania i wysokie pozycje w rasie. Dały też wspaniałe szczenięta, które równie efektownie prezentują się na ringach i potwierdzają swoją użytkowość na konkursach wszechstronnych, wielostronnych, FT i próbach polowych zarówno w Polsce jak i za granicą, ale także doskonale pracują w polu podczas polowań ze swoimi właścicielami.

Adora urodziła nam 3 mioty - 28 szczeniąt :

Miot „C” – 12 szczeniąt : Camio, Cyd, Cyrus, Camael, Cu Roi, Cristo, Cora, Caia, Clea, Chiara, Crista, Chloris
Miot „E” – 9 szczeniąt : Elfin, El Viento, Eres, Egeria, Estera, Eila, Eya, Eira, Edda
Miot „G” – 7 szczeniąt : Ganga, Gryf, Gemma, German, Gordon, Gandhi

Aghra także urodziła nam 3 mioty - 26 szczeniąt :

Miot „D” – 7 szczeniąt : Dag, Diablo, Davina, Dylan, Donar, Dianthe, Doris
Miot „F” – 8 szczeniąt : Frey, Freya, Felix, Falco,Fauna, Farrah, Filia, Fleur
Miot „H” – 11 szczeniąt : Hektor, Hidalgo, Hagen, Haresh, Hades, Hern, Heban, Heera, Hadria, Harika, Haylee

Trzeci z rodzeństwa pozostający w hodowli to Amo, on także ma na swoim koncie wiele osiągnięć wystawowych ale także tych użytkowych. Prezentowany na wystawach w Polsce i za granicą, oceniany był zawsze na ocenę doskonałą osiągając najwyższe notowania i pozycje w rasie, szczególnie dumna jestem z osiągnięć użytkowych Amo:

Zkousky Vloh - I st
Puchar Hetmana Kraju Pardubickiego- I st
Memoriał Vaclava Vancury- I st
Memoriał Josefa Luxe - I st
Podzimny Zkousky- I
Vsehstranne Zkousky o Pochar Ceskeho Stredohori - I st
2x CACT

W przeciwieństwie do sióstr, które są już wycofane z hodowli, Amo nadal pozostaje aktywnym w hodowli.

30.06.2014
Niezmiennie wielką radość sprawia mi możliwość obserwacji rozwoju wyżłów z naszej hodowli, tym razem chciałabym się pochwalić zdjęciami wspaniale rozwijającej się Fleur i Cristo.

22-28.06.2014
Już taka kolej rzeczy jest, że nadchodzi pora pożegnań z naszymi szczeniętami, które po kolei odjeżdżają do własnych nowych domów i mam nadzieję, że będą radością dla swoich nowych rodzin, tym razem do nowych domów odjeżdża miot po Aghrze i Hunterze ze Stipek.

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

  Hadria (Niemcy)                    Hades (Polska)                                       Hagen (Litwa)               

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

Hadria (Polska)                                           Hidalgo (Polska)

wyżeł niemiecki, spinone italiano

Hector (Polska)

22.06.2014
Dziś urodziny dwunastki „C”. Życzymy Wam udanych spacerów i radości z pracy w łowisku, wygodnego legowiska i długiego życia u boku swych kochających rodzin. Nadal sprawiajcie wiele radości i pociechy swoim właścicielom.

wyżeł niemiecki, spinone italiano


20.06.2014
Upalne dni, wspaniała pogoda skłania nas do ruszenia się z domu i korzystania z tego co oferuje nam natura i nasi znajomi. Ostatnie weekendy to wyjazdy nad wodę do urokliwego miejsca jakim jest Soczewka k/Płocka oczywiście z tej wyprawy skorzystały także nasze 3 najstarsze wyżełki: Adora ,Aghra i Amo. Miejsce już im znane z poprzedniego roku powitały entuzjastycznie i pierwsze kroki od razu skierowały nad wodę.

Wakacyjne wojaże Theogoniowych seniorów.

20.06.2014
Chociaż niektóre maluchy po Aghrze i Hunterze wyjadą już do nowych domów, jeszcze nie wszystkie szczenięta znalazły swoje domy- więcej szczegółów na temat dostępnych maluchów znajdziecie Państwo w dziale "SZCZENIĘTA".

19.06.2014
W odwiedziny wpadła do nas Julita z Gandhim - a ja na własne oczy mogłam sobie popatrzeć, jak się ów młodzieniec rozwija - a to co zobaczyłam bardzo mi się podobało - Gandhi to nieźle związany jak na ten wiek młodzieniec, z prawidłowym zgryzem, piękna górną linią i wydatnym przedpiersiem. Ale nie to jest w sumie najważniejsze - diabeł tkwi zawsze w szczegółach: a tu kluczem jest - to co siedzi w głowie tego młodzieńca...

Poniżej króciutki filmik z kilku minut ćwiczeń wystawiania pióra (tutaj skrzydełko bażancie):16.06.2014
Po zakończeniu serii szczepień obowiązkowych Julita i Gandhi w końcu mogą się aktywnie włączyć w życie codzienne- i zdobywać nowe psie znajomości. Poniżej klika fotek własnie z harców z nową koleżanką:

9.06.2014
Kolejny tydzień z życia małych Theogoniaków z miotu „H” i kolejna sesja zdjęciowa dokumentująca ich rozwój

PIESKI:

HADES

HAGEN

HERN

HEBAN

HARESH

HIDALGO

HECTOR

SUCZKI:

HAYLEE

HEERA

HARIKA

HADRIA

7.06.2014
W naszym stadzie nadal pozostaje jedno szczenię czekające na wyjazd do Hiszpanii. Czarny Gryf rozwija swoje umiejętności, pokazując cechy, które charakteryzują dobrego wyżła, a jest to z pewnością min. pasja i zamiłowanie do wody.
3.06.2014
Szczeniaki Aghry i Huntera ze Stipek skończyły 6 tydzień, rosną, nabierają siły i wykazują się coraz lepszą pomysłowością w eksplorowaniu naszego skrawka lasu. Wielką przyjemność sprawia mi patrzenie na te ich harce i słuchanie powarkiwań podczas tarmoszenia i zabaw. Takie wielopokoleniowe stado stanowi ciekawy obiekt do obserwacji socjalizacji tych najmłodszych w stadzie i zachowań tych „starszych”. Cóż, chyba jestem dumna z tych „starszych”, świetnie spełniają różne role w stadzie i wspaniale edukują maluchy.

A poniżej kilka portrecików naszych maluchów.

Czekają na nowy dom:

  HAGEN                            HAYLEE                            HARESH   Zarezerwowane:

  HECTOR                            HIDALGO                            HERN   

  HEERA                            HADRIA                            HARIKA   

  HADES                            HEBAN   

31.05.2014
… to kolejna rocznica urodzin w naszej hodowli. Tym razem życzenia składamy naszym wychowankom z miotu „E”. Życzymy Wam wspaniałego, długiego, pełnego zdrowia i psiej radości życia u boku kochających właścicieli, zawsze pełnych misek i wielu wrażeń w łowisku. Właścicielom zadowolenia z podopiecznych i wielu lat przyjaźni.
wyżeł niemiecki, spinone italiano

31.05.2014 - 1.06.2014
Cora ćwiczy przed nowym sezonem łowieckim, a jej umiejętności są wciąż szlifowane i udoskonalane. Na dowód oczywiście fotki:

Kolejna nasza duma mieszkająca w Czechach- to Freya. Po ostatnim sukcesie na Pozdimnych Zkouskach- Freya brała udział w Wystawie Klubowej Wyżłów Niemieckich Krótkowłosych w Kutná Hora – Kačina, prezentując się w bardzo licznej stawce suk- w klasie otwartej, liczącej 11 suk. Freya w ocenie sędziego Václava Koldinskiego uzyskała doskonały opis oraz lokatę 2/11 i tytuł res.CAC, ustępując jedynie suczce, która w kolejnych konkurencjach uzyskała tytuł Best of Breed. I choć w Polsce może nie być to powodem do wielkiej radości- ja jestem dumna- w Czechach na ocenę doskonałą nie każdy pies zasługuje, co można zobaczyć na liście z wynikami z wystawy na stronie Klubu : TUTAJ

28.05.2014
Tymczasem, z nowych domków napływają pierwsze fotki naszych dzieciaków z Gdańska, Łodzi i z Krakowa :
GAURI

GANDHI

GEMMA

26.05.2014
Do swoich nowych domów wyjechał kolejny szkrab z miotu po Adorze i Bayardzie spod Agatov- Gordon, a Julita przysłała nam (w końcu!!) swoją pierwszą fotkę z szalonym, uwodzicielskim Gandhim (uwodzicielskim- ponieważ swojego Ważnego Ktosia, Gandhi zdobył mając niecałe 3 tygodnie - to była prawdziwa miłość od pierwszego spojrzenia!)

wyżeł niemiecki, spinone italiano
Julia i Gandhi

Gordon zaś- moje szalone dziecię -wyjechał do Kielc- gdzie zamieszka „po rodzinie” - z Diablo:


25.05.2014
Najmłodsza latorośle Aghry rosną- a ja z każdym dniem wyzbywam się resztek obiektywizmu, ponieważ nie wiem, które ze szczeniąt podoba mi się bardziej. Mam swoich ulubieńców i oczka w głowie- a wśród nich jest nasza figlarna Heera, która zostaje w hodowli.

Poniżej fotki szczeniąt w wieku 5 tygodni- niektóre z nich wciąż czekają na swój nowy dom!

Czekają na nowy dom:

  HAGEN                            HAYLEE                            HARESH   Zarezerwowane:

  HECTOR                            HIDALGO                            HERN   

  HEERA                            HADRIA                            HARIKA   

  HADES                            HEBAN   

24.05.2014
Na Krajowej wystawie Psów Myśliwskich prezentowana była Filia Theogonia Black

22.05.2014
Wiosna w pełni- wszędzie rozkwitają kwiaty, zielenią się listki i pachnie trawa. Nasz leśny ogród także ożył - rododendrony, azalie, bzy, migdałki, tulipany, niezapominajki, konwalie, zawilce… kwiaty zewsząd nas otaczają i zachwycają swoją urodą. Przyroda ożywa- a wraz z nią my - i wiewiórki, które uparcie denerwują nasze psy, śmigając w tą i z powrotem po drzewach…

19.05.2014
Dzieciaki Aghry rosną jak na drożdżach - i z każdym dniem zachwyca mnie ich podobieństwo do tatusia - czyli Huntera. Chociaż wiertki z nich niesamowite, ze spokojem przyjęły pierwsze ćwiczenia pozy wystawowej oraz najlepszego prezentowania się.
Jeszcze nie wszystkie szczenięta z tego miotu znalazły swojego właściciela
- zainteresowanych zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego - to wspaniałe szczenięta, będące połączeniem energetycznych i bardzo pracowitych psów, wielokrotnie sprawdzonych użytkowo podczas trudnych polowań!

PIESKI:

HADES

HAGEN

HERN - zarezerwowany

HEBAN

HARESH

HIDALGO

HECTOR - zarezerwowany

SUCZKI:

HAYLEE

HEERA - zarezerwowana

HARIKA - zarezerwowana

HADRIA - zarezerwowana

18.05.2014
Dzisiejszego dnia dwaj piękni przedstawiciele naszej hodowli prezentowani byli na wystawach w Radomiu oraz w Bytomiu.
W Radomiu, na Krajowej Wystawie Psów Rasowych prezentowany przez doskonałą handlerkę Florentynę Matura- hebanowy DIABLO Theogonia Black oceniany przez sędzinę Annę Samocka, uzyskał świetne wyniki: ocena doskonała, lokata I, CWC, Najepszy Dorosły Pies, Najlepszy w Rasie.. a następnie II lokatę na wyborach Best of Group.

Tymczasem na Śląsku w Bytowie prezentowany był EL VIENTO Theogonia Black. Oceniany przez sędzinę Dorotę Witkowską- Wigor otrzymał w swojej klasie ocenę doskonałą, lokatę I oraz wniosek CWC (na Championa Polski).

Właścicielom obu psów serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wytrwałość i wiarę w wartość swoich ulubieńców!


17.05.2014
Czas jednak szybko ucieka- dopiero co się nam urodził ostatni miot o Adorze, a już powoli wyjeżdżają do nowych domów i właścicieli. Całe szczęście, wszystkie szczenięta z miotu G znalazły swoje domy- German na Litwie, Gauri w Gdańsku, Gemma w Krakowie… a Gandhi został naszym sąsiadem. Już niedługo do nowego domu odjedzie jeszcze Gryf, a przed nim- Gordon.

wyżeł niemiecki, spinone italiano
Gauri z rodziną
wyżeł niemiecki, spinone italiano
Gemma z rodziną
Wszystkim maluchom i ich właścicielom życzymy wiele szczęścia i długiego, spokojnego życia!


15.05.2014
Jedno dziecię z naszych maluchów – German- już jakiś czas temu opuściło rodzinne pielesze, wyjeżdżając do Wilna na Litwie. Jego nowa rodzina to aktywni młodzi ludzie, którzy zapewnią mu życie pełne wycieczek i sportów.

Reszta załogi tymczasem dalej rośnie i praktykuje wyprowadzanie nas z równowagi. Nasza młodzież ćwiczyła ostro pozycje wystawowe, by dobrze się w przyszłości prezentować na wystawach (wiadomo.. czym skorupka za młodu..)- i choć wkraczają właśnie w kolejną fazę rozwoju ( czyli buntu), nie poszło tak całkiem źle. Przy okazji oglądania zdjęć 9 tygodniowych maluchów, zachęcam do zainteresowania się wspaniałym Gordonem, który wciąż czeka na odpowiedzialny dom:

GORDON

GANDHI

GRYF

GANGA

GEMMA

GAURI

14.05.2014
W siłę i masę rośnie kolejne pokolenie Theogoniaków. Maluchy Aghry i Huntera ze Stipek mają już 3 tygodnie. Dzielnie przemieszczają się po kojcu z nosami podniesionymi do góry szukając oczywiście cyców swojej mamuśki. Powoli zaznaczają się u nich cechy, które świadczyć mogą o ich przyszłej urodzie.

Poza tym mają też już za sobą pierwsze odrobaczenie i wyjście na krótki spacer połączony oczywiście z sesją zdjęciową. Oto jak prezentuje się ósmy miot z naszej hodowli.

PIESKI:

HADES

HERN

HAGEN

HEBAN

HARESH

HIDALGO

HECTOR

SUCZKI:

HEERA

HAYLEE

HARIKA

HADRIA

10-11.05.2014
Kolejny weekend i kolejny powód do dumy. Tym razem dereszowata Freya Theogonia Black uczestniczyła w konkursie wielostronnym w OMS Praha Východ - Čelákovice- Podzimní Zkoušky (pole i woda) otrzymując 297/300 punktów, I miejsce, dyplom I stopnia wygrywając cały konkurs. Wzbudziła także wiele pozytywnych emocji w sędziach, którzy właścicielom wychwalili jej pasję i wspaniałą pracę.

Gratulujemy i czekamy na kolejne równie wspaniałe osiągnięcia.

Weekend był też okazją do spotkań. Odwiedzili nas długo niewidziani goście. Miło było porozmawiać, powspominać i poznać odczucia nowych hodowców wchodzących z hodowlą w wyżłowy świat. Wspaniale jest też móc, co jakiś czas zobaczyć jak zmieniają się wyżły z naszej hodowli. Spotkanie tak dużej ilości różnorakich wyżłów było dla dzieciaków Adorki wielkim szokiem- nie z powodu jakichkolwiek obaw- bowiem nadal są one w wieku, gdy świat jest dla nich tylko ach.. och… i „nic nas nie pokona”- błyskawicznie opanowały całe towarzystwo, dzieląc się psami do dokuczania. Tylko Gianni w końcu był zadowolony- i jego ogon też- bowiem maluchy odkryły iż Chloe posiada podobnie kudłaty, a poza tym jest niżej- a zatem bliżej ich pyska… i ucieka w sposób zdecydowanie zachęcający do pogoni!

Kilka fotek dwóch 4 letnich kawalerów wymęczonych pozowaniem do zdjęć i pozycją wystawową:

06.05.2014
Wiem, że staję się nudna ciągle zachwycając się Freyą i jej rodziną, ale marzeniem chyba każdego hodowcy jest znaleźć psom takim dom, w którym i pies będzie miał lepiej niż w „domu rodzinnym” i z którym nigdy nie stracimy kontaktu, wiedząc, jak to nasze dziecię będzie się rozwijać. Taka rodzinę posiada właśnie Freya – aktywną, pracującą z psem i rozumiejącą potrzeby wyżła. Po raz kolejny z wielką przyjemnością prezentuję zdjęcia z życia suczki i tego rodzinnego ale też i z kolejnych ćwiczeń, którym sunia z pasją się oddaje.

Praca, praca:

Nieco przyjemności:

…a w naszym lesie szczeniaczki Adorki z ogromną pasją modelują na swój sposób nasz las, co prawda – na szczęście, przezornie - nie sądziliśmy w tym roku zbyt wielu nowych roślin, ale te, które już tu były, przechodzą istne testy wytrzymałościowe.

03.05.2014
Maluchy Adory i Bayarda to już nie takie maluszki, tylko rozbrykana młodzież- rosną i rosną, łobuzują, rozrabiają, kombinują… i zdobywają coraz to nowe doświadczenia, czerpiąc pomysły ze swoich główek. Ileż bym ja dała, by umieć przewidzieć ich kolejny krok!

Na szczęście, poza nowymi doświadczeniami uczą się także cierpliwości- coraz lepiej też się prezentują w pozycji wystawowej. Co prawda nadal wkoło jest mnóstwo ciekawszych rzeczy niż nieruchome pozowanie, ale efekt tych starań nie prezentuje się najgorzej.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć 8 tygodniowych dzieciaków Adory.

GORDON- czeka na nowy dom

GERMAN

GANDHI

GRYF

GANGA

GEMMA

GAURI

29.04.2014
Nigdy się jeszcze nie zdarzyło, by nie cieszyły nas sukcesy wyżłów pochodzących z naszej hodowli. Tym razem owe sukcesy pojawiły się ze strony Donar Theogonia Black (Aghra Theogonia i Ataman Duma Kazana), który uczestnicząc w kolejnych polowych zmaganiach na Field Trials’sach, wykazał się wielkim talentem, uzyskując na czterech konkursach : 4 oceny eccellente, 4 x I stopień oraz CPC (wniosek na Championa Pracy) & res.CACIT.
Gratulujemy i życzymy Rafałowi i Donarowi dalszych tak wspaniałych osiągnięć i zakończenia Championatu Pracy.

29.04.2014
Kilka fotek naszych najmłodszych Theogoniaków- to trzeci i ostatni miot po naszej Aghrze- matce tak wspaniałych psów jak Donar, Diablo, Freya i Fleur- a zarazem zapowiedź dłuższej przerwy hodowlanej- zarówno Aghra jak i Adora przechodzą równocześnie na psią emeryturę.

28.04.2014
Podczas gdy załoga „G” terroryzuje pozostałe psy na dworze, mogłoby się wydawać, że w domu będzie panowała cisza i spokój- w końcu przy słodko śpiących maluszkach inaczej być nie może. Ale… niedoczekanie- dzieci Aghry i Huntera nie mogą być anielsko śpiące- to największe wiertki jakie nam się do tej pory urodziły. Nigdy bym nie przypuszczała, że tygodniowe szczenięta mogą tak pełzać po całym kojcu, z uniesiona głową i nosem wietrzącym oczywiście – cyca z mlekiem. Aghra nie wydaje się być ani trochę zdziwiona- w końcu ma dzieci o charakterze podobnym do niej samej. A My tylko cierpliwie patrzymy zastanawiając się, jakie iskry z tych maluchów nam wyrosną?

Jedno się tylko udaje zawsze- zdjęcia szczeniaczków- z pełnymi brzuszkami. I tym sposobem, przedstawiam Państwu załogę 11:

PIESKI:

HECTOR - czeka na nowy dom

HADES - czeka na nowy dom

HERN - czeka na nowy dom

HAGEN - czeka na nowy dom

HEBAN - czeka na nowy dom

HARESH - czeka na nowy dom

HIDALGO - czeka na nowy dom

SUCZKI:

HEERA - zostaje w hodowli

HAYLEE - czeka na nowy dom

HARIKA - zarezerwowana

HADRIA - czeka na nowy dom

26.04.2014
Dzieciaki rosną i rosną…i imprezują po całej działce na całego. Niczego się nie boją, żaden hałas, ani potwór nie jest im straszny.. a dorosłe psy muszą uciekać przed tą 7 terrorystów. Wyrosły z nich naprawdę odważne dzieciaki. Oczywiście- typowo dla Adorkowych szczeniąt- dość głośno wyrażają swój sprzeciw na spanie w domu- najszczęśliwsze są na zewnątrz, gdzie niepodzielnie zawładnęły całym terenem (przez co nam staja włosy na głowie, gdy pół nocy spędzamy na ich pilnowaniu).

W międzyczasie- cała siódemka została poddana przeglądowi hodowlanemu w oddziale Związku Kynologicznego, gdzie każde zyskało tatuaż w lewym uchu.

Kilka nowych fotek szczenięcych harców w naszym leśnym ogrodzie:

24.04.2014
Sześć lat temu powitaliśmy w naszej hodowli drugi miot Czamy: Bregona, Belayę, Brendę, Bella Mię, Brona, Bela i Bona . Chwile spędzone z nimi były niezapomniane - teraz mieszkają oni już od wielu lat ze swoimi rodzinami i mamy nadzieję, że dają im wiele radości.

wyżeł niemiecki, spinone italiano

A dziś w dniu urodzin życzymy naszym „dzieciakom” z Miotu „B” i ich właścicielom - samych szczęśliwych dni, pełnych słońca, radości i czułości, dobrego, szczęśliwego i długiego, pełnego atrakcji wspólnego życia a także dalszych sukcesów wystawowych i użytkowych.

23.04.2014
Adorkowe łobuziaki skończyły w miniony poniedziałek 6 tygodni - zaszczepione po raz pierwszy wkraczają powoli w kolejny etap - gdy już świadomie i odważnie eksplorują naszą działkę, zaczepiając dorosłe psy.. i denerwując Gianniego chwytając go za brodę. Biedny Gianni - już taki jego los, że szczenięta z każdego kolejnego miotu są nim jednakowo zafascynowane!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w niemal doskonale wypracowanych pozach:

GERMAN - czeka na nowy dom

GANDHI

GORDON

GRYF

GANGA

GEMMA

GAURI

21.04.2014
W taki świąteczny i wiosenny czas, nasza Aghra Theogonia postanowiła podarować nam 11 rozkrzyczanych małych smoków. Urodziło się 7 piesków i 4 suczki. Aghra bardzo sumiennie i z wielkim poświęceniem zajmuje się maluchami nie odstępując legowiska- ma zresztą wiele roboty- cała załoga całkowicie przejęła energię od tatusia, który nigdy nie ma czasu, by stanąć w miejscu!!

Zainteresowanych posiadaniem szczenięcia z tego skojarzenia zapraszamy do kontaktu.

18.04.2014
wyżeł niemiecki, spinone italiano

Wszystkim naszym znajomym i nieznajomym odwiedzającym stronę naszej hodowli,
wielu radosnych i niepowtarzalnych chwil na Święta Wielkanocne,
serdecznych spotkań rodzinnych przy świątecznym, suto zastawionym stole, przyjaznych rozmów,
miłych gestów oraz wszelkiej pomyślności życzą

Asia i Tomek


17.04.2014
Adorkowe Maluszki rosną i poznają nowe wrażenia. Pogoda zaczęła być coraz ładniejsza, słońce już pięknie świeci- nasi mali podopieczni mogą dzięki temu coraz dłużej pozostawać na dworze i trzeba przyznać, że te nowe miejsca i wrażenia bardzo im się podobają.

Już prawie wszystkie szczeniaki mają swoje domy. Na nowy dom nadal czeka jeden brązowy piesek German.

15.04.2014
Nowe zdjęcia dwuletniej już niemal Eddy Theogonia Black- córki Adory i Dora Jasenky:

14.04.2014
Wydaje się, że było to tak niedawno, kiedy mały czarny brzdąc zamieszkał z nami - a dziś właśnie mija 10 lat. Czama okazała się psem idealnym, o wielkim sercu, wspaniałej psychice i wielkiej pasji łowieckiej. Dochowując się dwóch własnych miotów, bbdarzyła nas szesnastką wspaniałych szczeniąt, które wyrosły na doskonale się prezentujące na wystawach i konkursach psy zdobywające czołowe lokaty, ale też na doskonałych towarzyszy w życiu. Ponadto dzielnie pomagała przy odchowywaniu miotów swoich córek Adory i Aghry służąc niekiedy i własnym cycem. Mam nadzieję, że nasza „Matka Rodu” jeszcze długo zostanie z nami. Dużo zdrówka i wiele radości czarnulko!

wyżeł niemiecki, spinone italiano

13.04.2014
Próby polowe dla młodych psów sprawdzający ich pasję myśliwską są egzaminem ,który powinien przejść każdy wyżeł niemiecki i tak El Vento wraz ze swoim opiekunem podjęli to wyzwanie uczestnicząc w Próbach Polowych w Niepołomicach – otrzymując I stopień. Serdecznie gratuluję tego świetnego wyniku, tym bardziej, że właściciel Wigora także po raz pierwszy stawia kroki w dziedzinie myśliwskiej i razem ze swoim psem pokonuje wszystkie edukacyjne trudności!

12.04.2014
Dwóch przystojniaków z dorastającego właśnie miotu po Adorze i Bayardzie spod Agatov wciąż czeka na swój nowy dom- oba pieski wykazują się ciekawskim charakterem, doprawdy wielką odwagą, i wielkim apetytem.

Poniżej kilka zdjęć obu piesków:

GORDON

GERMAN

07.04.2014
Dzieciaki Adory i Bayarda rosną w oczach- maja już 29 dni i łobuzują na całego, mimo, że wciąż niezbyt pewnie się czują na własnych nogach. Siłę psot jednak odczuwają mocną więc delikatne upadki ich do niczego nie zniechęcają.

Dwa urocze brązowe pieski wciąż czekają na swoich właścicieli!

GORDON - czeka na nowy dom

GERMAN - czeka na nowy dom

GANDHI - zarezerwowany

GRYF - zarezerwowany

GAURI - zarezerwowana

GANGA - zarezerwowana

GEMMA - zarezerwowana

29.03.2014
Najnowsze zdjęcia FREYI Theogonia Black, córki naszej Aghry i Basco vom Osterberg, na stałe mieszkającej w Czechach, w Nachodzie. Ta urocza suczka ma dom, jakiego życzyłabym wielu psom- kochający i wymagający- a jednocześnie- Freya uczestniczy w życiu swoich właścicieli w każdej niemal chwili- nie tylko w szkoleniach i polowaniach, ale i wspólnych wyprawach w góry, na spacerach... ale nawet i w Zoo.
Poniżej- kilka zdjęć:

A przy okazji- spodziewamy się miotu po naszej hebanowej Aghrze i Hunterze ze Stipek! Oczekujemy szczeniąt we wszystkich kombinacjach umaszczeń, ale także pełnych życia, pasji i chęci współpracy!

wyżeł niemiecki, spinone italiano

25.03.2014
Szczenięta rozpoczynają trzeci tydzień życia – przyszedł więc czas na pierwsze odrobaczanie. Poniżej na filmiku- ku złości niektórych weterynarzy, którzy uważają, że hodowcy zawsze oszukują – dowody:
22.03.2014
13 dzień życia najmłodszego pokolenia Theogoniaków- i kolejna sesja zdjęciowa. Tym razem maluchy o wiele żywsze i trudniejsze do sfotografowania- choć ich oczy są wciąż zamknięte, ich życie zdominowane jest przez czuły węch i napływające zewsząd zapachy. Ciężko je więc utrzymać w rękach. Kilka fotek jednak się udało i oto efekt:

PSY:

GORDON - czeka na nowy dom

GANDHI - czeka na nowy dom

GERMAN - czeka na nowy dom

GRYF - zarezerwowany

SUKI:

GAURI - zarezerwowana

GANGA - zarezerwowana

GEMMA - zarezerwowana

19.03.2014
Szczenięta Adory rosną i doprowadzają ją do normalnego w stanie macierzyńskim zmęczonego wyglądu - małe są dosłownie wszędzie, szukając miłego i ciepłego kącika do spania. Jak się okazuje - nawet pod uchem można znaleźć „bezpieczną przystań”:

15.03.2014
Nasze najmłodsze pokolenie Theogoniaków ma już 5 dni i wspaniale przybiera na wadze. Wszystkie szczenięta są silne i świetnie potrafią zlokalizować źródło jedzenia. Wszystkie też mają już nadane imiona, które tradycyjnie związane są z mitologiami świata. Choć jego wybór należy do nas, nowy właściciel zawsze może zwracać się do psa, według własnej woli. Lecz tak jak i naszym życiem... tak często i naszym psem „rządzi” imię…dlatego właśnie przykładamy się jak najbardziej, by było wyjątkowe i znaczące.

PSY:

GERMAN - czeka na nowy dom

GRYF - zarezerwowany

GORDON - czeka na nowy dom

GANDHI - czeka na nowy dom

SUKI:

GAURI - zarezerwowana

GANGA - zarezerwowana

GEMMA - zarezerwowana

Wszystkich zainteresowanych szczenięciem z naszej hodowli zapraszamy do kontaktu.


10.03.2014
W naszej hodowli urodził się kolejny już- siódmy miot !

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że w dniu dzisiejszym w naszej hodowli przyszło na świat siedem szczeniąt rasy wyżeł niemiecki krótkowłosy. W miocie mamy 3 suczki i 4 pieski. Rodzicami maluchów są: nasza Adora Theogonia i Bayard spod Agatov. Maluchy wyglądają bardzo dobrze i czują się świetnie. Adora wprawiona już w opiece nad szczeniętami wydaje się być ogarnięta wielką namiętnością do dzieciaków… ale to pewnie związane jest jej „zauroczeniem” Bayardem :P ( co widoczne jest podczas video zamieszczonego tutaj)

Wszystkich zainteresowanych szczenięciem z naszej hodowli zapraszamy do kontaktu.

07.02.2014
Udało się!
Po niemal dwóch latach nasza Adora ponownie zostanie mamą. Dzisiejszego dnia na badaniu USG potwierdziliśmy ciążę mnogą i naliczyliśmy kilka żwawo bijących serduszek. Ojcem szczeniąt jest brązowej maści pies ze słowackiej hodowli „spod Agatov”, na stale mieszkający w Czechach, w hodowli „Jasenky”. W jego rodowodzie znalazły się przy z doskonałych linii niemieckich i czeskich, a w śród jego przodków, na szczególne uznanie zasługują Trix ze Stipek, Dagobert v. Hege-Haus, Nougat v.hege-Haus, Nord z Vtlenskych Poli, Don v.d. Holledau, Terz v.Rothenuffeln czy psy z jednej z najstarszych czeskich hodowli „Tisnov”. Tak doskonałe połączenie genów sprawia, że wiążemy z tym miotem wielkie oczekiwania- jedna z suczek na pewno zostanie z nami! Oczekujemy szczeniąt we wszystkich niemal umaszczeniach tj: jednolite czarny i brązowy, oraz deresze czarne oraz brązowe.
Szczenięta powinny urodzić się ok 10 marca.
Zapraszamy do rezerwacji!

wyżeł niemiecki, spinone italiano31.01.2014
Po kilku tygodniach cudnej, niemal wiosennej pogody postanowiła nas nawiedzić dla odmiany zima. Śniegu mamy zatem pod dostatkiem, mróz szczypie w nos, a wiatr czasami chce porwać z obranych tras, jednak naszym szorstkim spinonkom jest to absolutnie niestraszne. Przez zaspy i przeszkody idą bez oporów, a za nimi podąża Camio. Kilka zdjęć z ostatniego naszego spaceru załączam poniżej:


25.01.2014
Nowe zdjęcia psów z naszej hodowli:

Adora & Camio:

wyżeł niemiecki, spinone italiano

Belaya:

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

Cora:

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

Arkesh:

wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano wyżeł niemiecki, spinone italiano

11.01.2014
Freya, mieszkająca niedaleko czeskiego Nachodu nie próżnuje- dzięki swoim właścicielom regularnie bierze udział w polowaniach, doskonaląc swoją pracę, nos i szlifując swoją pasję. Ta zimowa praca jak nic przyda jej się na nadchodzący sezon konkursowy! Kilka zdjęć, a nawet i krótkie filmiki:

Filmy:

10.01.2014
Dla naszej hodowli miniony rok, był rokiem wielu sukcesów, tak wystawowych jak i użytkowych, które hodowla odniosła zarówno na ringach jak i na polach w Polsce, jak i za granicą. Psy z naszym przydomkiem oraz psy znajdujące się w naszej hodowli licznie uczestniczyły w wystawach i konkursach. Obraz tych osiągnięć postaram się przedstawić poniżej.

W minionym 2013 roku prezentowane było 12 psów z naszej hodowli z różnych miotów oraz pozostające w hodowli 2 spinone italiano i 1 wyżeł niemiecki krótkowłosy. Hodowla Theogonia Black poza udziałem w krajowych i międzynarodowych wystawach w Polsce reprezentowana była licznie na bardzo ważnej dla hodowców Wystawie Klubowej Wyżłów, oraz Wystawie Światowej i Wystawie Niemieckiej w Lipsku z tytułem VDH-Sieger Leipzig 2013 i German Winner.

Doskonale też zaprezentowali się nasi odchowankowie, podczas testów użytkowości zdając je na I i II stopień oraz zajmując czołowe lokaty i tak:

DIABLO Theogonia Black uczestniczył w konkursach w Czechach otrzymując:

Zkoušky Vloh- I st.
Memoriał Richarda Šrámka (PZ+SZVP)-I st,
Speciální zkoušky z vodní práce - I st, Zwycięzca
Lesní zkoušky- I st.
Memoriał Jitki Hromadovej- I st
Všestranné zkoušky ohařů- I st.

DONAR Theogonia Black uczestniczył w Międzynarodowych FT:

Międzynarodowe Field Trials- II st, molto bene
Międzynarodowe Field Trials- I st, eccellente
Międzynarodowe Field Trials- I st, eccellente
Miedzynarodowe Field Trials- Ist, CPC, eccellente
Polski Champion Pracy (rozpoczęty)

FREYA Theogonia Black uczestniczyła w czeskich Pardubicach w Memoriale Josefa Luxe, otrzymując dyplom I stopnia, 208/220 punktów i finalnie- 4 lokatę

EDDA, ESTERA, FILIA, najmłodsze w hodowli, uczestniczyły w Próbach Polowych ze wspaniałym efektem I stopień i pierwsze lokaty.

Poniżej zdjęcia naszej wspaniałej wyżłowej reprezentacji:


Miot „C” ( O:Tor ze Stipek M: Adora Theogonia)

CYD Theogonia Black:

CAMIO Theogonia Black:

CYRUS Theogonia Black:Miot “D” (O: Ataman Duma Kazana M: Aghra Theogonia)

DIABLO Theogonia Black:

DONAR Theogonia Black:

DAVINA Theogonia Black:Miot „E” (O:Dor Jasenky M: Adora Theogonia)

EDDA Theogonia Black:

EL VIENTO Theogonia Black:

ELFIN Theogonia Black:Miot “F” ( O:Basco vom Osteneberg M: Aghra Theogonia)

FREYA Theogonia Black:

FILIA Theogonia Black:

FLEUR Theogonia Black:Pozostałe psy pozostające w hodowli:

HUNTER ze Stipek:Spinone Italiano

Stannamore CONTESSA LISA ALICIA:

ILARIA Dalla Valle del Reno:

wyżeł niemiecki, spinone italiano:

02.01.2014
Czas rozpoczęcia Nowego Roku, to zwykle czas podsumowań dotychczasowych osiągnięć wyciągania wniosków i podjęcia nowych postanowień, razem z tym okresem odchodzi w przeszłość pewien etap naszego życia, jednocześnie z Nowym Rokiem zaczyna się kolejny etap, który może przynieść ze sobą wiele nowych wyzwań i dobrych niespodzianek, Pierwsze dni Nowego Roku to także dobry czas, by złożyć podziękowania wszystkim tym, dzięki, którym nasza hodowla nadal trwa, osiąga sukcesy i nadal może popularyzować nasze ulubione rasy.

Chcemy podziękować właścicielom wyżłów z naszej hodowli za wspaniałą opiekę nad nimi i czas poświęcony dla nich zarówno na wystawach i konkursach jak i w życiu codziennym, jako towarzysza łowów i członków rodziny. Serdecznie gratulujemy sukcesów wystawowych właścicielom psów z naszej hodowli, życzymy kolejnych tak wspaniałych osiągnięć. Jesteśmy z Was bardzo dumni.

Bardzo dziękujemy za wspólne spotkania, wspólne świętowanie, za telefony, zdjęcia, maile i za informacje o naszych czworonożnych przyjaciołach. Życzymy wszystkim, by 2014 rok był równie udany, jak ten, który już minął. Aby przyniósł spełnienie marzeń i wiele, wiele radości zarówno w życiu osobistym, w pracy, jak i w życiu codziennym.

wyżeł niemiecki, spinone italiano
Przepis na cały rok

Bierzemy 12 miesięcy, oczyszczamy je dokładnie
z goryczy, chciwości, małostkowości i lęku,
po czym rozkrajamy każdy miesiąc na 30 lub 31 części tak,
aby zapasu wystarczyło dokładnie na cały rok.
Każdy dzień przyrządzamy osobno
z jednego kawałka pracy i dwóch kawałków pogody i humoru.
Do tego dodajemy trzy duże łyżki nagromadzonego optymizmu,
łyżeczkę tolerancji, ziarenko ironii i odrobinę taktu.
Następnie całą masę polewamy dokładniedużą ilością miłości.
Gotową potrawę przyozdabiamy bukietem uprzejmości
i podajemy codziennie z radością i filiżanką dobrej, orzeźwiającej herbatki.

Catharina Elisabeth Goethe,
matka Johanna Wolfganga Goethe’go.

Archiwum: 2013

Archiwum: 2012

Archiwum: 2011


Joanna i Tomasz Brygier

lutinka@gmail.com
tel. 604-542-627

tomasz-brygier@wp.pl
tel. 0 608-083-511

95-039 Sokolniki - Las, ul. Łódzka 5
© Theogonia Black. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Flat Face Studio.